Reklama

Polityka i prawo

Google zablokuje w Europie kanały na YouTube związane z RT i Sputnikiem

Autor. Christian Wiediger/unsplash.com

„Ze względu na trwającą na Ukrainie wojnę blokujemy kanały YouTube połączone z RT i Sputnikiem w całej Europie ze skutkiem natychmiastowym” - przekazał Google Europe w specjalnym komunikacie.

Reklama

Koncern dodał, że jego zespoły cały czas monitorują sytuację, pracując dzień i noc, aby „podejmować szybkie działania”.

Reklama

Jak informowaliśmy, w poniedziałek Marta Poślad, która zajmuje stanowisko Director, CEE & Transatlantic Public Policy w Google, napisała na Twitterze: „W obliczu wojny na Ukrainie podejmujemy kolejne działania - w związku z decyzjami rządów, w tym Polski, zablokowaliśmy dostęp do niektórych rosyjskich kanałów na YouTube w tych krajach”. „Nasze zespoły pozostają w gotowości do podjęcia następnych kroków” – dodała.

Czytaj też

Nie tylko Google

Reklama

Podobną decyzję co Google podjął wcześniej inny amerykański gignat - Meta (dawniej Facebook). Koncern Marka Zuckerberga postanowił ograniczyć na swoich platformach na terenie Unii Europejskiej dostęp do rosyjskiej telewizji RT i portalu Sputnik. Informcję tę przekazał dyrektor koncernu ds. globalnych Nick Clegg. To efekt apelu skierowanego do firmy przez wiele rządów.

Warto zaznaczyć, że w naszym kraju największe polskie redakcje wystosowały głośny apel: „W obliczu napaści Rosji na Ukrainę i wojny hybrydowej prowadzonej w internecie przez Rosję, czas na zdecydowaną reakcję mediów”.  Pod apelem podpisała się także redakcja CyberDefence24.pl.

Czytaj też

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama