Reklama

Polityka i prawo

ENISA: grupa robocza ds. bezpieczeństwa ITS oraz CAM poszukuje specjalistów

fot. needpix.com / domena publiczna
fot. needpix.com / domena publiczna

ENISA zaprasza ekspertów do udziału w pracach grupy powołanej w celu radzenia sobie z zagrożeniami cyber dla branży transportowej - ITS (Intelligent Transport Systems) oraz CAM (Connected and Automated Mobility).

W ramach grupy CAMSec przeprowadzone zostaną prace nad podnoszeniem obecnego poziomu cyberbezpieczeństwa w ramach transportu. Grupa będzie odpowiedzialna za przygotowanie strategicznych dokumentów odnośnie zagadnień bezpieczeństwa w dziedzinie ITS i CAM, wymiany wiedzy z innymi uczestnikami oraz omówienia różnych podejść do ochrony systemów w tym standaryzacji. 

Do udziału w grupie poszukiwani są specjaliści reprezentujący dziedziny produkcji pojazdów (z naciskiem na cyberbezpieczeństwo), dostawcy i twórcy sprzętu i oprogramowania do pojazdów, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji non-profit zaangażowanych w ochronę bezpieczeństwa transportu, przedstawiciele organów standaryzacyjnych, rządowych oraz eksperci akademiccy.

Grupa pracować będzie w sposób zdalny w regularnych odstępach czasu, aby wymieniać wiedzę odnośnie aktualnego stanu bezpieczeństwa systemów ITS i CAM, pojawiających się zagrożeń i omawiać potencjalne rozwiązania. 

Szczegółowe wymagania odnośnie rekrutacji, wymagań oraz sposobów aplikowania znajdują się na stronie ENISA.

Komentarze