Reklama

Polityka i prawo

Eliminacje do European Cyber Security Challenge 2021 już w ten weekend

fot. pxhere.com
fot. pxhere.com

Już w ten weekend CERT Polska zaprasza osoby w wieku od 14 do 26 lat do udziału w konkursie kwalifikacyjnym, wyłaniającym polską reprezentację na zawody European Cyber Security Challenge.

Za przeprowadzenie krajowych kwalifikacji do konkursu odpowiada zespół CERT Polska, część Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej - Państwowego Instytutu Badawczego. W ich wyniku wyłoniona zostanie reprezentacja składająca się łącznie z 10 osób: 5 osób w wieku od 14 do 21 lat (urodzone w latach 2000 - 2007) i 5 osób w wieku od 22 do 26 lat (urodzone w latach 1995 - 1999).

CERT Polska wskazuje, że formą kwalifikacji w tym roku jest jeden, indywidualny konkurs Capture The Flag. Obie grupy wiekowe będą w nim klasyfikowane oddzielnie. Rywalizacja rozpocznie się w piątek, 2 lipca od godz. 16:00 do niedzieli, 4 lipca do godz. 16:00.

European Cyber Security Challenge to europejskie ćwiczenia cyberbezpieczeństwa, które organizowane są co roku pod przewodnictwem Europejskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji. Ich celem jest zgromadzenie młodych  talentów a uczestnicy zmierzą się z rozwiązywaniem zadań związanych z bezpieczeństwem sieciowym, mobilnym, łamigłówki kryptograficznymi, inżynierią odwrotną i kryminalistyką.

Finały konkursu odbędą się w trybie stacjonarnym w Pradze w dniach 28 września - 1 października.

image

 

Reklama

Komentarze

    Reklama