Reklama

Polityka i prawo

Eksperci od zabezpieczeń zjadą do Poznania

Fot. rafaelparr / Flickr.com
Fot. rafaelparr / Flickr.com

Nowoczesne technologie systemów cybernetycznych, monitorowania, ochrony danych i inteligentnych budynków zaprezentowane zostaną podczas Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń Securex w Poznaniu. Dodatkową atrakcją będzie konferencja poświęcona m.in. cyberbezpieczeństwu.

Goście dwudniowych targów zapoznają się z kompleksową ofertą czołowych dostawców produktów i usług z zakresu ochrony mienia, informacji, systemów alarmowych, monitoringu wizyjnego i zabezpieczeń. Securex jest również miejscem prezentacji innowacyjnych rozwiązań i nowinek technologicznych.

Organizowane co dwa lata targi mają być także okazja do spotkania ekspertów, którzy podczas debat, konferencji i pokazów specjalnych będą dyskutować o najnowszych rozwiązaniach w dziedzinie bezpieczeństwa.

W programie targów znalazła się konferencja Securex BE-In, która poświęcona jest m.in. tematyce cyberbezpieczeństwa. Zapowiedziane referaty dotyczyć będą problemów związanych z wyciekiem informacji i jego ryzykiem, realnymi kosztami takiego wycieku i metodami zapobiegania incydentom tego rodzaju. Celem konferencji BE-In jest uświadamianie użytkowników o realności ataków w Sieci.

W dyskusjach panelowych wystąpią specjaliści mający na co dzień do czynienia z problematyką cyberbezpieczeństwa – Joanna Pacześniak z IBBC Group, zamująca się informatyką śledczą, i Waldemar Osowczyk z ZETO, który przedstawi korzyści i zagrożenia związane z rozwojem Big Data. Tematem panelu Cyber Kill Chain będzie proces infekcji środowiska komputerowego przez exploit. W programu przewidziano też wystąpienie Gerarda Frankowskiego z PIONIER CERT Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (PCSS), który omówi szerzej realne zagrożenia w nowej cyfrowej rzeczywistości.

Konferencję Securex BeIN zaplanowano na 27 kwietnia br., czyli w dniu otwarcia Securex w hali Międzynarodowych Targów Poznańskich. 

Reklama

Komentarze

    Reklama