Reklama

Polityka i prawo

Chińskie władze ogłosiły plan rozwoju sektora cyberbezpieczeństwa

Fot. Nick Fewings/unsplash.com
Fot. Nick Fewings/unsplash.com

Chiński resort przemysłu i technologii informacyjnej zaprezentował 3-letni plan dotyczący rozwoju sektora cyberbezpieczeństwa. Według szacunków jego wartość w tym kraju do 2023 roku ma przekroczyć 250 mld juanów (38,6 mld USD). 

Zgodnie z projektem planu, opublikowanym na stronie internetowej resortu, wartość chińskiego sektora cyberbezpieczeństwa ma w najbliższych latach rosnąć co najmniej o 15 proc. rocznie.

Plan wpisuje się w działania podejmowane przez chińskie władze na rzecz ściślejszego uregulowania kwestii przechowywania i transferu prywatnych danych, szczególnie w kontekście napiętych relacji Chin z USA.

Urząd ds. cyberbezpieczeństwa opublikował w ubiegłym tygodniu projekt przepisów, zgodnie z którym wszystkie firmy zarządzające prywatnymi danymi co najmniej miliona użytkowników będą musiały przejść specjalną weryfikację, zanim będą mogły wejść na giełdę za granicą.

Wcześniej władze wszczęły dochodzenie przeciwko największej w kraju platformie taksówkowej Didi Chuxing w związku z domniemanym naruszeniem przez nią przepisów ochrony prywatnych danych. Dochodzenie ogłoszono kilka dni po debiucie Didi na giełdzie w Nowym Jorku.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama