Reklama

Polityka i prawo

Były prezydent wraca z własną platformą. Premiera „Trumpbooka" już wkrótce

fot. hoekstrarogier / pixabay
fot. hoekstrarogier / pixabay

Były prezydent USA Donald Trump wróci do mediów społecznościowych, w przeciągu dwóch lub trzech miesięcy ma wystartować jego własna platforma komunikacyjna - zapowiedział w niedzielę w telewizji Fox News jego doradca ds. komunikacji Jason Miller.

"Myślę, że za około dwa lub trzy miesiące zobaczymy, jak prezydent Trump wraca do mediów społecznościowych ze swoją własną platformą" - ogłosił Miller.

"Ta nowa platforma to będzie coś wielkiego" - dodał, przewidując, że nowe przedsięwzięcie byłego prezydenta przyciągnie dziesiątki milionów ludzi. "To całkowicie zmieni grę, wszyscy będą na to czekać i obserwować co dokładnie zrobi prezydent Trump" - podkreślił jego doradca.

Miller nie przedstawił żadnych szczegółów dotyczących nowej platformy komunikacyjnej Trumpa, ale zaznaczył, że były prezydent USA odbywa w tej sprawie "spotkania na wysokim szczeblu" i zgłosiło się do niego wiele firm.

Po szturmie zwolenników Trumpa na Kapitol 6 stycznia, podczas którego zginęło pięć osób, Twitter zablokował konto polityka, dla którego był to główny kanał komunikacji z opinią publiczną. Analogiczne kroki podjął później m.in. Facebook i kilka innych platform społecznościowych. Serwisy uzasadniały odcięcie Trumpa od swoich usług notorycznym rozpowszechnianiem fałszywych informacji dotyczących wyborów prezydenckich w USA w 2020 roku i ryzykiem podżegania do przemocy. 

image

 

Źródło:PAP

Komentarze