Reklama

Polityka i prawo

Blog Donalda Trumpa zniknął z jego strony internetowej

Fot. Palácio do Planalto/Wikimedia Commons/CC 2.0
Fot. Palácio do Planalto/Wikimedia Commons/CC 2.0

Blog Donalda Trumpa zniknął z jego strony internetowej niecały miesiąc od jego uruchomienia. Było to tylko tymczasowe „narzędzie pomocnicze” przeznaczone do stworzenia własnej platformy social mediów polityka - wskazał doradca byłego prezydenta USA. 

Blog Z biurka Donalda J. Trumpa zawierała posty Republikanina, które można było udostępniać i lajkować na platformach społecznościowych. Na stronie powtarzano fałszywe twierdzenie byłego prezydenta, że przegrał on wybory w 2020 r. z powodu powszechnych oszustw wyborczych, i krytykowano przeciwnych wobec niego polityków Partii Republikańskiej, takich jak senator Mitt Romney czy kongresmenka Liz Cheney.

Doradca Trumpa ds. komunikacji Jason Miller poinformował w mailu przesłanym agencji Reutera, że blog, który służył jako narzędzie pomocnicze przy szerszych działaniach zespołu byłego szefa państwa, nie wróci już na jego stronę internetową. Nie podał jednak, kiedy uruchomiona miałaby zostać platforma społecznościowa należąca do Trumpa.

Trump został wykluczony z szeregu mediów społecznościowych po szturmie jego zwolenników na Kapitol 6 stycznia, w wyniku którego zginęło pięć osób. Serwisy uzasadniały odcięcie Trumpa od swoich usług notorycznym rozpowszechnianiem przez niego fałszywych informacji dotyczących wyborów prezydenckich w USA w 2020 roku i ryzykiem podżegania do przemocy.

image

Źródło:PAP

Komentarze