Reklama

Polityka i prawo

Acronis wprowadzi trzy nowe rozwiązania cyberbezpieczeństwa wraz z Williams Racing

Fot. Lukas Raich/Wikipedia Commons/CC 4.0
Fot. Lukas Raich/Wikipedia Commons/CC 4.0

Acronis firma działająca w obszarze cyberbezpieczeństwa ogłosiła podczas konferencji Acronis #CyberFit Day, której gościem specjalnym był Robert Kubica, wprowadzenie nowych rozwiązań bezpieczeństwa i ochrony przed zagrożeniami: Acronis Cyber Protect, Acronis Cyber Platform i Acronis Cyber Infrastructure. To odpowiedź Acronis na współczesne wyzwania cyberbezpieczeństwa w zakresie ochrony danych wrażliwych i przeciwdziałania cyberatakom.

Światowa zapowiedź nowych rozwiązań nastąpiła podczas październikowej konferencji Acronis Global Cyber Summit, która odbyła się 13-16 października 2019r. w Miami. Zaufanie do wiarygodności przetwarzanych informacji jest głównym wyzwaniem współczesnego świata, w którym decyzje podejmowane są w oparciu o przetwarzane dane. Rosnąca popularność rozwiązań uczenia maszynowego (ML) i sztucznej inteligencji (AI) pozwala firmom szybko i skutecznie podejmować decyzje biznesowe jednocześnie wymagając od nich gromadzenia, przechowywania i wykorzystywania wyłącznie zweryfikowanych danych. Stale zwiększająca się liczba urządzeń i dystrybucja danych między wieloma urządzeniami, lokalizacjami i usługami w chmurze może przekładać się na decentralizację infrastruktury IT, w wyniku czego jest ona bardziej podatna na ataki. Rozwiązania Acronis bazują na doświadczeniu w zakresie ochrony ponad 500 000 klientów biznesowych i 5,5 miliona użytkowników domowych dzięki technologii Acronis Active Protection, która powstrzymała ponad 400 000 ataków ransomware w 2018 r., co przełożyło się na realne oszczędności firm i osób fizycznych z tytułu ochrony krytycznych danych.

Współczesny biznes jest uzależniony od zaufania do przetwarzanych danych, co stwarza nowe wyzwania, z którymi firmy nigdy wcześniej nie musiały się mierzyć, a posiadane przez nich rozwiązania nie zostały zaprojektowane, aby sprostać wszystkim współczesnym zagrożeniom związanym z ich utratą bądź sprzeniewierzeniem. Potrzebne jest nowe podejście do zarządzania i ochrony danych, aby sprostać wyzwaniom, które dotyczą dostępności, prywatności, autentyczności i bezpieczeństwa. Acronis nazywa te krytyczne elementy pięcioma kluczowymi wektorami cyberbezpieczeństwa SAPAS, które tworzą pakiety ochrony Acronis przed cyberzagrożeniami

Serguei Beloussov, założyciel i dyrektor generalny Acronis

Nowe i unowocześnione rozwiązania Acronis dostępne są u ponad 50 000 globalnych partnerów firmy i obejmują produkty:

  • Acronis Cyber Protect – integruje siedem kluczowych funkcji ochrony przed cyberzagrożeniami w jednym rozwiązaniu (backup, odzyskiwanie danych po awarii, ochrona przed złośliwym oprogramowaniem oparta na sztucznej inteligencji, certyfikacja i walidacja autentyczności danych, analiza luk w zabezpieczeniach systemów, zarządzanie aktualizacjami oraz zdalny monitoring i zarządzanie).
  • Acronis Cyber Platform - umożliwia developerom i partnerom ISV (Independent Software Vendor) indywidualne dostosowywanie do potrzeb i integrację rozwiązań Acronis Cyber Protect.
  • Acronis Cyber Infrastructure - zapewnia oszczędną i niezawodną infrastrukturę hiperkonwergentną zoptymalizowaną pod kątem wdrożeń rozwiązań cyberbezpieczeństwa.

Kierowca rajdowy Formuły 1 z wieloletnim doświadczeniem, Robert Kubica, dzieli się swoją opinią na temat znaczenia partnerstwa technologicznego. "Podejmowanie decyzji opartych na danych jest główną częścią wyścigów F1, a to oznacza, że nasze dane muszą być dokładne. Mogę dać z siebie maksimum na torze wyścigowym, gdyż ufam, iż podejmuję właściwe decyzje oparte na dokładnych danych, które nie zostały zmanipulowane w jakikolwiek sposób. Rozwiązania Acronis dają mi tą pewność."

Nowe rozwiązania Acronis zapewnią wysoki poziom cyberbezpieczeństwa dzięki pełnej integracji na poziomie biznesowym, interfejsu użytkownika, zarządzania i produktowym. W rezultacie klienci Acronis otrzymują lepszą ochronę, wyższą dostępność systemów i znacznie niższe koszty utrzymania infrastruktury IT.

Acronis Cyber Protect to rozwiązanie „all-in-one” zapewniające skuteczną ochronę przed cyberzagrożeniami, spełniające normy bezpieczeństwa NIST: identyfikacja, ochrona, wykrywanie, reagowanie i odzyskiwanie. Oprogramowanie Acronis Cyber Protect działa w postaci lekkiego klienta instalowanego na monitorowanej maszynie i jest zarządzane z konsoli Web lub za pomocą urządzeń mobilnych.

Acronis Cyber Platform jest podstawą działania wszystkich usług Acronis i zawiera szereg interfejsów API obsługiwanych przez Software Development Kits (SDK) wraz z przykładowym kodem. Partnerzy, którzy uzyskają dostęp do platformy mogą wdrażać nowe funkcje ochrony, skuteczniej zarządzać danymi czy ulepszać własne aplikacje.

Acronis jest dla nas ważnym partnerem i liderem rynku. Firma zapewnia bardzo wysoki standard innowacyjności dla szybko rosnących potrzeb ochrony danych i zwiększania cyberbezpieczeństwa. Cieszę się, iż dzieki wielu integracjom z platformą Cyber Cloud możemy wspólnie zwiększać doświadczenia użytkownika końcowego

Jeff Bishop, Chief Product Officer  ConnectWise

Acronis Cyber Infrastructure - uniwersalne rozwiązanie typu SDS (software-defined infrastructure solution), które używa ogólnodostępnej infrastruktury sprzętowej i łączy w sobie przetwarzanie danych, sieć definiowaną programowo, monitorowanie obciążenia bloków, plików i obiektów. Infrastuktura Acronis Cyber oferuje najniższe koszty na rynku przechowywania i zarządzania danymi jako repozytorium zapasowe, a także niezawodne i bezpieczne środowisko do uruchamiania rozwiązań opartych na platformie Acronis.

Komentarze