Polityka i prawo

80 milionów zł dla 20 tys. dzieci z terenów dawnych PGR-ów. Na komputery z internetem

fot. Cyfryzacja KPRM
fot. Cyfryzacja KPRM

Od 4 października ruszy nabór wniosków w programie, które ma wspierać dzieci wykluczone cyfrowo. Skierowany jest do rodzin byłych pracowników PGR-ów. Jego budżet wyniesie 80 milionów złotych. 

W ramach projektu finansowanego z Funduszy Europejskich 880 gmin na dawnych terenach Państwowych Gospodarstw Rolnych weźmie udział w programie dofinansowania dla ok. 20 tys. dzieci na komputery z dostępem do sieci. Celem programu ma być przeciwdziałanie nierównościom społecznym, rozwój cyfrowy dzieci i młodzieży z rodzin byłych pracowników PGR-ów i cyfryzację tych terenów.

Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów stwierdził, że „jeśli zapotrzebowanie będzie większe, środki zostaną zwiększone”.

Nabór do 5 listopada

Nabór rusza od 4 października, potrwa do 5 listopada br. W programie sfinansowany zostanie zakup komputerów i internetu do 3,5 tys. zł na rodzinę. 

Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji zapewnił, że „procedura składania wniosków będzie bardzo prosta i w pełni elektroniczna”. Dodał, że „jest przekonany, że w połowie listopada br. uda się dostarczyć sprzęt pierwszym dzieciom".

Wnioski przyjmować będzie Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Za pośrednictwem strony gov.pl/cppc/wsparcie-ppgr można pobrać dokumentację, która umożliwi ich składanie.

Wsparcie dla dzieci z rodzin z terenów popegeerowskich będzie realizowane w ramach programu „Cyfrowa Gmina”, zgodnie z którym ok. 1 mld zł ma zostać przeznaczony na inicjatywy związane z cyfryzacją.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected] Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

image
Fot. Reklama

Komentarze

    Czytaj także