Reklama

Polityka i prawo

„5G – fakty i mity”. Webinarium dla mediów lokalnych

fot. Jon S / Flikr / CC BY 2.0
fot. Jon S / Flikr / CC BY 2.0

Sąsiedztwo nadajników telefonii komórkowej często budzi opór lokalnych społeczności, a technologii 5G przypisywane jest w internetowych wpisach całe zło, łącznie z rozwojem pandemii Covid-19. W emocjach łatwo zapomina się o faktach, dlatego fakty te warto przypominać.Polska Agencja Prasowa startuje z akcją edukacyjna i zaprasza przedstawicieli lokalnych mediów na webinarium „5G – fakty i mity”. Wystąpią prof. Sławomir Hausman i dr hab. Grzegorz Tatoń.

Serwis Samorządowy PAP włącza się w kampanię informacyjno-społeczną „5G – Infrastruktura przyszłości”. W piątek, 9 października w ramach projektu zorganizowany zostanie webinar „5G – fakty i mity”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14.00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rzetelną wiedzą na temat 5G, a szczególnie przedstawicieli samorządów terytorialnych i mediów lokalnych, którzy są najbliżej obaw mieszkańców.

Prof. Sławomir Hausman, kierownik Zakładu Telekomunikacji Politechniki Łódzkiej wprowadzi uczestników w świat niezbędnych pojęć, wyjaśni m.in., jak działa pole elektromagnetyczne.

Dr hab. Grzegorz Tatoń z Zakładu Biofizyki Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odkłamie mity na temat technologii 5G.

Webinar będzie transmitowany na stronie https://samorzad.pap.pl. Aby dołączyć, trzeba się zarejestrować: https://zoom.us/webinar/register/WN_vODz71dhQEmAvGp9rdVF5A

Udział jest bezpłatny.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama