Reklama

Polityka i prawo

Pentagon chce bliższej współpracy z sektorem prywatnym

  • Lądownik Schiaparelli, fot. Airbus Defence and Space SAS 2014 A. Gilbert, ESA

Szef działu informatyki Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych  Terry Halvorsen chce bliższej współpracy pomiędzy Pentagonem i sektorem prywatnym w celu zwalczania zagrożeń w cyberprzestrzeni. Wpierw jednak komercyjne przedsiębiorstwa muszą zacząć współpracować między sobą.

Zdaniem Halvorsena obecnie prowadzony dialog nie przynosi pożądanych korzyści. Inicjatywa Departamentu Obrony Defense Innovation Unit ukierunkowana jest na wspieranie dialogu z sektorem prywatnym. Ostatnio Pentagon stworzył drugą taką jednostkę w Bostonie, jednocześnie zapowiadając rozwój szybszych i bardziej dopasowanych do potrzeb zdolności oraz zbudowania nowego prototypowego programu.

Halvorsen podkreślił, że żadna pojedyncza firma komercyjna nie może zapewnić Departamentowi Obrony odpowiedzi na wszystkie projekty wojskowe z zakresu cyberbezpieczeństwa. Przedsiębiorstwa muszą być lepiej przygotowane do wzajemnej współpracy w celu stworzenia, wspólnych efektywniejszych rozwiązań.

Dodał również, że bardzo ważne dla agencji obronnych jest przyspieszenie komunikacji, a w szczególności przyspieszenie procesu dzielenia się danymi. Zauważył, że w ten sam sposób powinien postąpić także sektor prywatny

Reklama

Komentarze

    Reklama