Reklama

Obecnie z oferowanej przez IS i Orange usługi DDoS Protection korzysta ponad 20 instytucji finansowych w Polsce. Z kolei pod koniec 2015 roku firmy uruchomiły platformę Malware Protection, pierwszą na rynku usługę ochrony przed złośliwym oprogramowaniem z chmury. W planach są rozwiązania, którą będą zabezpieczać kolejne warstwy infrastruktury IT, systemy ochrony aplikacji webowych i Data Center. Poszerzeniu ulegnie także zakres usług doradczych. Aktualną ofertę audytu bezpieczeństwa sieci i testów wydajnościowych, wzbogacą testy kodu źródłowego i narzędzia sprawdzające poprawność konfiguracji firewalli klienta.

- 46 proc. więcej ataków na polskie przedsiębiorstwa w 2015 roku, a w ich konsekwencji nawet 5 dni przestoju w pracy firm i 1 mln złotych straty – wnioski z najnowszego raportu PwC* pokazują, że mamy do czynienia z realnym zagrożeniem, a jego skala cały czas rośnie – mówi Dariusz Jędrzejczyk, dyrektor Segmentu Klientów Kluczowych i Korporacyjnych w Orange Polska.

Jak wynika z Raportu Orange Insights i „Cyberzagrożenia według polskich firm”, zrealizowanego przez IS, przedsiębiorstwa są świadome zagrożeń z sieci. MSP za najbardziej narażone na szkodliwe działania hakerów uznaje urządzenia mobilne (64 proc.), aplikacje internetowe (42 proc.) i sieć korporacyjną (40 proc.).

- Na bezpieczeństwo teleinformatyczne należy patrzeć przez pryzmat całego środowiska IT, w sposób kompleksowy. Jest to szczególnie ważne w przypadku firm z branży finansowej, ubezpieczeniowej, energetycznej czy sektora publicznego, które najczęściej padają ofiarą ataków kierunkowych, wycelowanych w konkretne podmioty – mówi Andrzej Różański, wiceprezes Integrated Solutions.

Reklama
Reklama

Komentarze