Reklama

Strona główna

Nowe centrum cyberbezpieczeństwa w Polsce

Fot. Rosemarytoufee / Wikimedia / domena publiczna
Fot. Rosemarytoufee / Wikimedia / domena publiczna

Firma IBM oficjalnie ogłosiła dzisiaj otwarcie swojego zmodernizowanego, europejskiego centrum IBM X-Force Command Center w Polsce. Ośrodek został wyposażony w nowe rozwiązania kognitywne, w tym system IBM Watson for Cybersecurity i rozszerzy usługi związane z lokalizacją danych tak, by móc odpowiedzieć na preferencje klientów w dopełnieniu unijnego wymogu rozporządzenia GDPR o ochronie danych.

Znajdujące się we Wrocławiu centrum dołącza do globalnej sieci IBM X-Force Command Centers, które każdego miesiąca obsługują jeden trylion incydentów sieciowych, chroniąc 4,5 tysiąca klientów z 133. państw. Ta globalna sieć zatrudnia ponad 1400 specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa świadczących usługi w rotacyjnym systemie pracy w kolejnych strefach czasowych.

Modernizacja ośrodka jest elementem ogłoszonej w ubiegłym roku i wartej 200 milionów dolarów inwestycji IBM w rozwój możliwości odpowiadania na incydenty bezpieczeństwa.

Czytaj też: Exatel Security Day 2017. SOC: Musimy być czujni całą dobę. Cyberprzestępcy nie śpią [Cyberdefence24.pl TV]

Głównym zadaniem polskiego ośrodka IBM X-Force Command Center będzie wspieranie klientów w reakcji na incydenty cyberbezpieczeństwa i pełnienie funkcji centralnego hubu w globalnej sieci ośrodków IBM, zajmującego się specyfiką GDPR i świadczącego specjalistyczne usługi w tym zakresie. Centrum IBM zaoferuje klientom opcję zarządzania bezpieczeństwem ich danych przez zespół ludzi i na infrastrukturze w granicach Unii Europejskiej.

Analitycy i eksperci IBM X-Force pomogą klientom w spełnieniu wymagań rozporządzenia w zakresie raportowania incydentów związanych z wyciekiem danych osobowych.

Komentarze