Dokumenty ujawnione przez organizację założoną przez Juliana Assange'a pokazują, że NSA podsłuchiwała spotkanie Ban Ki Muna z niemiecką kanclerz Angelą Merkel, która wiedziała już, że przy innych okazjach zajmował się nią amerykański wywiad. Merkel i Ban Ki Mun rozmawiali o zmianach klimatycznych.
Wikileaks doniósł, że NSA podsłuchała też rozmowę Netanjahu z Berlusconim, w której premier Izraela prosił Berlusconiego o pomoc w postępowaniu z amerykańską administracją prezydenta Baracka Obamy.
Z dokumentów wynika też, że amerykańska agencja podsłuchiwała spotkanie kluczowych unijnych i japońskich przywódców oraz prywatne spotkanie z udziałem Berlusconiego, Merkel i byłego prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego, który ostrzegał włoskiego kolegę o niebezpieczeństwach włoskiego systemu bankowego.
Od lata 2012 roku Assange przebywa w ambasadzie Ekwadoru w Londynie, aby uniknąć ekstradycji do Szwecji, gdzie jest poszukiwany w związku z podejrzeniem napaści seksualnej i gwałtu. Assange zaprzecza zarzutom; obawia się, iż w razie ekstradycji do Szwecji zostanie wydany władzom amerykańskim w związku z ujawnianymi przez WikiLeaks tajnymi dokumentami, m.in. dotyczącymi operacji wojskowych USA w Iraku i Afganistanie oraz tysiącami depesz dyplomatycznych amerykańskich misji na całym świecie.