Polityka i prawo
Najważniejsza międzynarodowa konferencja cyberbezpieczeństwa w październiku
Po siedmiu edycjach międzynarodowej konferencji na temat Cyber Konfliktów (CyCon), które organizowano w Tallinie powstała bliźniacza odmiana konferencji, która odbędzie się w stolicy Stanów Zjednoczonych.
Od 21 do 23 października tego roku Waszyngtonie odbędzie się konferencja dotycząca cyberbezpieczeństwa. Wydarzenie przygotowała Wojskową Stanów Zjednoczonych w West Point wraz z Centrum Doskonalenia Cyberobrony NATO (NATO CCD COE) w Tallinnie.
Tematem przewodnim ma być „Obrona przyszłości” (Protecting the Future). Podczas konferencji usłyszymy więcej na temat współpracy na linii rząd-firmy-uniwersytety na poziomie narodowym oraz międzynarodowym. Tematy rozmów oraz paneli dyskusyjnych prezentowanych na konferencji mają się skupiać wokół takich zagadnień, jak współpraca międzynarodowa wobec narastających konfliktów w cybeprzestrzeni oraz przewidywanie przyszłych zagrożeń w sieci .
Podczas spotkania zostaną poruszone problemy związane ze standaryzacją ram prawnych, które powinny działać w cyberprzestrzeni.
Będzie to pierwsza międzynarodowa konferencja organizowana w ramach cyklu CyCon U.S. W ramach konferencji swoje wystąpienia mogą zaprezentować osoby pracujące w branży cyberbezpieczeństwa. Wystarczy, że wejdą na stronę wydarzenia CyCon U.S., przeczytają regulamin dotyczący publikacji i zgłoszą swój niepublikowany jeszcze nigdzie tekst na stronie.
Tematy jakich mogą dotyczyć prezentację są obszerne, ale skupiają się w głównej mierze na cyberprzestrzeni – Dyplomacja, strategie militarne, innowacje, prawodawstwo, cybersiła oraz wiele innych. Pełna lista dostępna jest w zakładce „Call For Papers” na stronie wydarzenia. Swoje propozycje dotyczące tematyki prezentacji można nadsyłać do 7 lipca tego roku, w formie streszczenia oryginalnego tekstu. Konferencja ma swoją edycję odbywającą się w Centrum NATO CCD COE w Tallinnie. Edycja amerykańska ma jednak mieć charakter bardziej globalny. Ósma edycja konferencji w Estonii odbędzie się na początku czerwca tego roku.
Czytaj też: Boni: Europie potrzebne są większe nakłady na cyberbezpieczeństwo
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany