Reklama

Polityka i prawo

Ministerstwo cyfryzacji chce się spotkać z sektorem MŚP

  • Pistolet SPS. Fot. Vitaly V. Kuzmin/CC BY-SA 4.0
    Pistolet SPS. Fot. Vitaly V. Kuzmin/CC BY-SA 4.0

Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało ankietę dotyczącą działalności przedsiębiorców z branży informatycznej. Resort chce dzięki niej poznać problemy oraz potrzeby, z jakimi boryka się ten sektor na co dzień.

Minister Anna Streżyńska zauważa, że wsparcie dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw może oznaczać poprawę wydajności całej gospodarki, z związku z tym innowacyjność w tym sektorze jest wskazana.

 - Minister Anna Streżyńska chciałaby spotkać się w najbliższym czasie z przedstawicielami małych i średnich przedsiębiorców w kilku miastach w Polsce. Głównym celem jest rozmowa na temat wyzwań i problemów, z którymi każdy z Państwa boryka się w swej codziennej pracy. Chcielibyśmy, aby małe i średnie przedsiębiorstwa, które mają olbrzymi wpływ na kondycję gospodarki, a także zatrudniają sumarycznie więcej pracowników niż duże firmy, miały możliwość wyrażenia swojego zdania, które zostanie usłyszane. Prosimy o pomoc w rozpoznaniu Państwa potrzeb – zachęcamy do odpowiedzi na kilka pytań zawartych w krótkiej ankiecie” - czytamy na stronie Ministerstwa.

Poza poznaniem problemów z jakimi muszą sobie radzić przedsiębiorcy, Ministerstwo chce poznać ich zdanie biznesmenów na temat roli Ministerstwa w ramach międzyresortowej Rady ds. Innowacyjności.

Wojciech Witowski, dyrektor zarządzający Urban.one, firmy która dzięki modelom statystycznym określa wartości mieszkań pozytywnie ocenił w rozmowie z Defence24.pl działania resortu - Z uwagą śledzę wszelkie inicjatywy, których celem jest wspieranie innowacyjności polskich przedsiębiorstw. To dobrze, że Minister Anna Streżyńska chce wiedzieć jakie są potrzeby, oczekiwania, problemy małych firm z całej Polski. Liczę, że na podstawie tych spotkań oraz ankiety uda się wypracować konkretne rozwiązania, które docelowo wpłyną korzystnie na naszą gospodarkę. Dla mnie kluczowe jest by efektem tych prac, było przede wszystkim mądre wsparcie tych obszarów działalności MŚP, jakie pozwalają zoptymalizować codzienne funkcjonowanie. Zwracam tylko uwagę, żeby skoncentrować się na maksymalnie trzech aspektach tak, aby udało się je skutecznie wdrożyć - mówi Witowski.

Czytaj też: Dane biometryczne są danymi wrażliwymi i tak powinny być traktowane

Reklama

Komentarze

    Reklama