Huawei: 5G przenosi cyfrową transformację przemysłu na nowy poziom

25 maja 2020, 10:26
aerial- - 2 - work-under-the-burning-sun
Fot. Huawei

Władze Huawei przedstawiły najnowszą strategię wdrażania sieci rdzeniowej 5G przez koncern. Innowacyjne podejście ma usprawnić proces digitalizacji przemysłu. 

Huawei koncentruje się na budowaniu sieci podstawowej 5G w oparciu o czynniki CORE: Cloud Native, one core, operacje w czasie rzeczywistym i przetwarzanie brzegowe. Oparta na sieci 5G Deterministic Networking (5GDN), sieć bazowa 5G zapewni innowacyjne rozwiązania usługowe, w tym 5G MEC, podział sieci i 5G LAN, zapewniając tym samym zróżnicowane zdolności sieciowe i deterministyczne możliwości usług sieciowych.

Standardy 3GPP R16 zostaną wkrótce zablokowane lub zamrożone, a rosnąca liczba branż pionowych skorzysta z sieci 5G. Operatorzy przyspieszają wdrażanie sieci 5G SA na całym świecie, umożliwiając cyfrową transformację przemysłu. Cyfrowa transformacja wymaga, aby sieci 5G dawały możliwość orkiestracji usług, były rozwiązaniem z gwarantowanym bezpieczeństwem danych oraz sieciami samoobsługowymi (DIY) z autonomicznym zarządzaniem.

Aby spełnić te wymagania, Huawei zaproponował innowacyjną koncepcję 5GDN, której celem jest odblokowanie wartości 5G B2B z partnerami branżowymi. 5GDN wykorzystuje zasoby sieciowe 5G do budowy zarządzalnych, weryfikowalnych i deterministycznych wirtualnych prywatnych sieci mobilnych, oferując klientom przewidywalne i zróżnicowane możliwości usług sieciowych. W praktyce Huawei pomoże operatorom w dostarczeniu trzech zaawansowanych rozwiązań - 5G MEC, podział sieci i 5G LAN - za pośrednictwem sieci „CORE” opartej o 5GDN.

Chiński koncern i partnerzy branżowi założyli w zeszłym roku 5GDNA (Deterministic Networking Alliance) w celu wzmocnienia ekosystemu B2B 5G. Obecnie ponad 5 organizacji dołączyło do 5GDNA i utworzyło pięć pionowych grup roboczych przemysłu. Podjęto wspólne wysiłki w zakresie ponad 30 tematów badawczych. 5GDNA zaproponowało budowę platformy 5G MEC typu open source, która jest poświęcona ujednoliceniu standardów przetwarzania brzegowego.

Warto wskazać, że koalicja partnerów z powodzeniem zastosowała 5GDN w szerokim zakresie, obejmującym multimedia, produkcję, energię, opiekę zdrowotną i Internet Pojazdów (IoV). Zaprezentowała także projekty w wielu branżach pionowych, takich jak inteligentne porty, inteligentne sieci, inteligentna produkcja i AR/VR (turystyka kulturowa i reklama). Huawei od lat angażuje się w budowę urozmaiconych sieci bazowych i przyczynił się do rozwoju branży.

Informacja prasowa Huawei

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24