Reklama

Strona główna

Hakerzy mogą zdalnie wyczyścić pamięć iPhona?

Pixabay
Pixabay

Wszystko wskazuje na to, że haker lub grupa hakerów próbuje wyłudzić pieniądze od firmy Apple w związku z domniemanym dostępem do serwisu iCloud i kont e-mail firmy. Przedstawiciele Apple odmówili komentarza opisującemu sprawę serwisowi motherboard.vice.com.

Hakerzy, którzy podają się za "tureckie rodziny przestępcze", domagali się 75 tys. dolarów w Bitcoinach lub Ethereum - coraz popularniejszej kryptowalucie lub 100 tys. dolarów w postaci kart upominkowych iTunes w zamian za usunięcie wykradzionych danych.

Hakerzy udostępniali zrzuty ekranu domniemanych wiadomości e-mailowych między grupą a członkami zespołu ds. bezpieczeństwa firmy Apple. Jedna wiadomość zawierała również adres konta e-mail, które rzekomo używane było do komunikowania się z firmą Apple.

"Chcesz podzielić się próbką zbioru danych?" – miał napisać do hakerów anonimowy członek zespołu bezpieczeństwa Apple. Hakerzy przesłali również film z YouTube, który przedstawia proces logowania się na jedno ze skradzionych kont.

Czytaj także: Zatrzymać atak insiderski

Hakerzy grożą zresetowaniem wielu kont iCloud i zdalnym wymazywaniem pamięci urządzeń Apple jeśli firma nie wypłaci im żądanej kwoty. Akcja niszczenia danych ma się rozpocząć 7 kwietnia.

Reklama

Komentarze

    Reklama