Reklama

Armia i Służby

Firma CACI zmodernizuje system zarządzania marynarką USA

  • Koncepcja firmy Lockheed Martin, ilustracja: Lockheed Martin

Firma CACI wygrała kontrakt na dostarczenie marynarce wojennej USA oprogramowania i systemu komputerowego do zarządzania i administrowania codziennymi operacjami. Wartość kontraktu to 60 milionów dolarów.

Kontrakt dotyczy dostarczenia systemu typu „command and control”. CACI będzie modernizować system dowodzenia i wspierania marynarki wojennej USA ( Navy's Naval Tactical Command Support System, NTCSS), stosowanego w centrum systemów wojennych i kosmicznych marynarki (U.S.Navy's Space and Naval Warfare Systems Center Atlantic) zlokalizowanego w Charleston.

Kontrakt zawarto na trzy lata. Zadaniem firmy będzie całościowa obsługa systemu, a także prace nad jego udoskonaleniem. NTCSS to tak naprawdę zespół systemów wykorzystywanych przez marynarkę zarówno na lądzie, jak i na morzu. Służy do zapewnienia zaopatrzenia i obsługi całej logistyki marynarki. Jest zainstalowany w ponad 1000 lokalizacji. Dziennie korzysta z niego 250 tys. użytkowników. Zapewnia wszystkie dostawy sprzętu dla marynarki, obsługuje zaopatrzenie, finanse, administrację oraz kadry. Firma ma nie tylko rozwinąć i usprawnić system, ale też zadbać o jego cyberbezpieczeństwo.

Firma CACI powstała w 1962 r. Zajmuje się dostarczaniem oprogramowania dla administracji rządowej, Departamentu Obrony, wywiadu i agencji federalnych. W przeszłości wykonywała podobne zlecenia dla marynarki.

To nie jedyny kontrakt z zakresu cyberbezpieczeństwa podpisany ostatnio przez marynarkę USA. Miesiąc temu prywatny uniwersytet badawczy Carnegie Mellon University w Pittsburghu wygrał przetarg na dostarczanie rozwiązań biometrycznych dla Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. System nadzoru, który jest już obecnie stosowany przez marynarkę ma zostać wzbogacony o elementy odpowiadające za zwiększenie rozdzielczości obrazu z kamer monitoringu, rozpoznawanie artykulacji, postawy oraz identyfikacji. Ciekawym elementem jest także oprogramowanie pozwalające na postarzanie zdjęć osób.

Zobacz też: Uniwersytet w Stanach stworzy program do biometrii dla marynarki wojennej USA

 

Komentarze