Delegacja NASK i MC w Izraelu – celem wzmocnienie współpracy w cyberbezpieczeństwie

24 czerwca 2019, 15:37
Silicki_Okonski
Fot. Gov.pl

Krzysztof Silicki, Dyrektor NASK ds. Cyberbezpieczeństwa i Innowacji i Przemysław Jaroszewski, Kierownik CERT Polska uczestniczą w oficjalnej wizycie w Izraelu, w której bierze udział wiceminister cyfryzacji Karol Okoński, Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa. Głównym celem wizyty jest podpisanie listu intencyjnego, dotyczącego współpracy i wymiany informacji między NASK PIB a INCD (Israeli National Cyber Directorate – krajowy zarząd ds. cyberbezpieczeństwa w Izraelu).

INCD jest jednostką podległą premierowi Izraela. Pełni funkcję ośrodka reagowania na incydenty cyberbezpieczeństwa. Działa w nim izraelski narodowy CERT. INCD jest też rządowym centrum kształtowania polityki państwa wobec cyberbezpieczeństwa oraz ośrodkiem badawczo-rozwojowym w tej dziedzinie.

Polska delegacja weźmie udział w międzynarodowej konferencji Cyber Week. Jest to cykliczne wydarzenie, gromadzące wielu specjalistów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, przedstawicieli firm przemysłowych, startupów, inwestorów a także naukowców, dyplomatów i reprezentantów rządów. Łącznie organizatorzy spodziewają się 8 tys. uczestników z ponad 80 krajów.  

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Piotr Patriota
piątek, 28 czerwca 2019, 15:20

To wspaniala wiadomosc, ze NASK chce wspolpracowac w cyberbezpieczenstwie z tak bardzo przyjaznym nam i Rosji krajem. Na wyniki tej owocnej wspolpracy nie bedziemy musieli dlugo czekac.

Tweets CyberDefence24