Dane milionów użytkowników portalu społecznościowego w rękach cyberprzestępców

19 maja 2016, 16:54
Źródło: Fot.Sureash Kumar/freeimages.com

117 milionów danych dostępu do kont LinkedIn jest dostępnych na czarnym rynku. Hakerzy sprzedają hasła i maile klientów portalu za 5 Bitcoinów, czyli około 9 tys. zł.

Popularny serwis społecznościowy padł ofiarą ataku hakerów w 2012 r. Przestępcy uzyskali wtedy dostęp do haseł oraz adresów e – mail. Teraz okazało się, jakie są prawdziwe skutki akcji sprzed lat. Haker ukrywający się pod pseudonimem Peace oferuje bazę danych każdemu, kto gotów jest zapłacić 5 Bitcoinów. Jego oferta sprzedaży pojawiła się w mrocznej sieci – na internetowym czarnym rynku "The Real Deal” służącym do wymiany wszelkich nielegalnych towarów i usług. Informację na ten temat podał portal Motherboard.

W 2012 roku, kiedy doszło do ataku przewidywano, że przestępcom udało się pozyskać dane ok. 6 milionów użytkowników LinkedIn. Skala ataku była jednak najprawdopodobniej dużo większa- zakładając oczywiście, że haker Peace nie kłamie. Według analityków akcji dokonała grupa rosyjskich przestępców. Użytkownicy LinkedIn powinni jak najszybciej zmienić swoje hasła.

Czytaj też: Kandydaci na prezydenta USA atakowani przez hakerów

KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Paweł Góralski
piątek, 20 maja 2016, 12:53

Polecam również nie tylko zmianę hasła, a włączenie dwu stopniowej autentyfikacji przez sms kod. Szansa, że ktoś nam wejdzie do systemu jest wtedy znikoma nawet gdy znają nasze hasła. Jak to zrobić? Link poniżej. https://www.linkedin.com/help/linkedin/answer/544/turning-two-step-verification-on-and-off?lang=en

Tweets CyberDefence24