Reklama

Strona główna

Cyberprzestępcy lubią Androida

  • Przedsiębiorca telekomunikacyjny będzie mógł budować sieć światłowodową w tym samym czasie i w tym samym miejscu co inny podmiot realizujący własną inwestycję ze środków publicznych.
    Przedsiębiorca telekomunikacyjny będzie mógł budować sieć światłowodową w tym samym czasie i w tym samym miejscu co inny podmiot realizujący własną inwestycję ze środków publicznych.

Analitycy G Data SecurityLabs wykryli w ub.r. 2,3 mln nowych form ataków na ten system mobilny. Liczba złośliwego oprogramowania wzrosła niemal o 50 proc. w porównaniu z 2014 r.

Tylko w czwartym kwartale 2015 r. firma wykryła 758 133 nowych ataków na system Android. Oznacza to wzrost o blisko 32 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2014 r.

Eksperci z G Data przewidują, że w 2016 r. nastąpi dalszy wzrost ataków skierowanych przeciwko użytkownikom smartfonów i tabletów. Wynika to z faktu, iż coraz więcej użytkowników posługuje się mobilnymi urządzeniami, będącymi alternatywą dla komputerów PC, podczas zakupów online czy realizacji usług bankowych.

G Data podkreśla, że cyberprzestępcy postrzegają system operacyjny Android jako system, który pozwoli im osiągać wysokie zyski. Dlatego w najbliższym czasie będą zwiększać swoją aktywność w tym obszarze, kosztem działalności w segmencie komputerów PC. Eksperci spodziewają się, że w najbliższych latach nastąpi znaczący wzrost ilości malware'u.

Przestępcy zwiększają swoją aktywność poszukując luk w systemach, pozwalających zainfekować takie urządzania, jak samochody łączące się z Internetem czy elektroniczne bransoletki fitness. Większość z nich jest kontrolowanych przez aplikacje na Androida.

Reklama

Komentarze

    Reklama