Cyberbezpieczeństwo
Znęcali się nad chłopcami. Nagrania trafiły do sieci
Grupa nastolatków gnębiła chłopców w wieku 9 i 10 lat. Nagrania pokazujące stosowanie wobec nich przemocy trafiły do sieci. Policja ustaliła sprawców.
W ostatnich dniach w sieci pojawiły się filmiki przedstawiające przemoc wśród nieletnich. Na jednym z nich widać nastolatkę, która w towarzystwie rówieśników znęca się nad dużo młodszym chłopcem. Dziewczyna trzyma go za szyję i daje ultimatum: pozwoli mu odejść, gdy ten przed nią uklęknie. Na nagraniu nie brakuje wulgaryzmów i śmiechu ze strony obserwatorów.
Na drugim filmiku również widać chłopca, wobec którego stosowana jest przemoc. Tym razem ze strony starszych „kolegów”.
Czytaj też
Nagrania trafiły do sieci
Jak wskazuje Policja, zgłoszenie w sprawie otrzymali chorzowscy funkcjonariusze. Podjęto natychmiastowe działania w celu ustalenia sprawców i pokrzywdzonych.
„Sytuacje miały miejsce w ubiegłym tygodniu i zostały utrwalone telefonem komórkowym” – podaje wojewódzka komenda w Katowicach. Nagrania przedstawiające przemoc z udziałem nieletnich zostały udostępnione na jednej z platform społecznościowych.
Czytaj też
Policja ustaliła sprawców
Funkcjonariusze ustalili wszystkich uczestników. „Okazało się, że jest to pięcioro nastolatków w wieku od 13 do 14 lat, którzy gnębili dwóch młodszych kolegów w wieku 9 i 10 lat” – czytamy w komunikacie do sprawy.
Sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego. Sprawcy odpowiedzą za groźby i przemoc.
Czytaj też
Patostreaming. Bądź świadomy
Warto zachować czujność i wiedzieć, jaką „aktywnością” w sieci zajmują się nasze pociechy. Patostreaming lub inne formy wideo pokazujące dewiacje zyskują popularność, zwłaszcza wśród młodych użytkowników. Naśladując swoich „ulubieńców”, często przekraczają granicę, przez co narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo.
Przemoc to jeden z „instrumentów”, po które sięgają nastolatkowie, aby zaimponować innym. Warto być tego świadomym.
Czytaj też
Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany