Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Zmiany w dyrekcji NASK. Profesor Michał Karpowicz zastępcą dyrektora

Fot. NASK

Prof. dr inż. Michał Karpowicz został powołany na stanowisko zastępcy dyrektora NASK i dyrektora ds. naukowych. Zastąpi on prof. Ewę Niewiadomską-Szynkiewicz.

Premier Mateusz Morawiecki z dniem 7 marca br. powołał prof. dr inż. Michała Karpowicza na stanowisko zastępcy dyrektora NASK i dyrektora ds. naukowych w NASK-u. Jego kandydaturę 4 marca br. pozytywnie zaopiniowała Rada Naukowa NASK PIB.

Czytaj też

Związany z NASK od 2006 roku

Prof. dr inż. Michał Karpowicz pracuje w NASK od 2006 roku. Do tej pory pełnił funkcje kierownika pionu systemów cyberbezpieczeństwa NASK-PIB oraz członka Rady Naukowej NASK-PIB.

Od 2010 roku jest Adiunktem na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych. Doktorat z informatyki obronił w 2010 roku, w 2020 roku uzyskał habilitację z informatyki technicznej i telekomunikacji, jest profesorem Państwowego Instytutu Badawczego NASK.

Zdobył m.in. nagrody: Grand Prix konkursu BNN Lider Bezpieczeństwa Państwa 2021 dla systemu FLDX, Nagroda Dyrektora NASK-PIB za szczególny wkład w rozwój Instytutu, Nagroda I stopnia JM Rektora PW za rozwój algorytmów sterowania energooszczędnego dla systemów ICT.

Czytaj też

To kolejne zmiany w dyrekcji NASK - z dniem 1. stycznia 2022 roku premier Mateusz Morawiecki powołał Magdalenę Tarczewską-Szymańską na stanowisko zastępczyni dyrektora NASK-PIB. Do jej zadań należy kierowanie - utworzonym wtedy - Centrum Procesów Administracyjnych.

/NASK/ NB

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze