Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Zmiany w dyrekcji NASK. Magdalena Tarczewska-Szymańska zastępczynią dyrektora NASK-PIB

Autor. Magdalena Tarczewska-Szymańska/ NASK

Magdalena Tarczewska-Szymańska została zastępczynią dyrektora NASK-PIB. Będzie kierowała nowo utworzonym Centrum Procesów Administracyjnych. Jest także przewodniczącą rady nadzorczej Poczty Polskiej, w przeszłości była m.in. dyrektor generalną w KPRM.

Z dniem 1. stycznia 2022 roku premier Mateusz Morawiecki powołał Magdalenę Tarczewską-Szymańską na stanowisko zastępczyni dyrektora NASK-PIB. Do jej zadań będzie należało kierowanie nowo utworzonym Centrum Procesów Administracyjnych.

Zmiany w strukturze NASK

Od 1 stycznia truktura NASK opiera się na sześciu Centrach: Centrum Zarządzania i Polityki Informacyjnej, Centrum Cyberbezpieczeństwa i Infrastruktury, Centrum Badań i Rozwoju, Centrum Projektów Administracyjnych i Edukacyjnych, Centrum Nowych Technologii dla Polityk Publicznych oraz Centrum Procesów Administracyjnych.

Czytaj też

Magdalena Tarczewska-Szymańska jako zastępczyni dyrektora NASK – PIB ds. Procesów Administracyjnych będzie odpowiadała za "zapewnienie sprawnego funkcjonowania NASK – PIB pod względem organizacyjnym, w szczególności w zakresie opracowywania i wdrażania regulacji wewnętrznych", a także "sprawowania nadzoru nad przygotowaniem i realizacją polityki zarządzania projektami i polityki zarządzania procesami oraz organizacją prac Rady Portfela Projektów". Będzie również nadzorowała przygotowanie, realizację i optymalizację zakupów w NASK, zapewnienie obsługi administracyjnej, a także planowanie i organizację szkoleń dla pracowników.

Nowa dyrektor będzie też odpowiadała za prowadzenie wdrożeń systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją w instytucjach publicznych.

Doświadczenie w m.in. KPRM czy ministerstwach

Magdalena Tarczewska-Szymańska do tej pory m.in. zajmowała się funduszami europejskimi w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej, Ministerstwie Pracy oraz Ministerstwie Gospodarki. Pełniła funkcję dyrektora generalnego Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Rozwoju oraz w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Pracowała również PSDB sp. z o o - firmie konsultingowo-doradczej w obszarze ewaluacji polityk publicznych.

Czytaj też

Jest też członkiem komitetów audytu w instytucjach publicznych, ukończyła studia Excecutive MBA na Uniwersytecie Warszawskim, SGH na kierunku Zarządzanie i Marketing II oraz program AGRO Top Public Excecutive organizowanych przez IESE oraz KSAP.

/NASK

Chcemy być także bliżej Państwa - czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać - zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama