Reklama

Social media

Pawlak, NASK: Samoregulacja internetu jest bardzo ważna, to jeden z celów IGF

Wojciech Pawlak, dyrektor NASK/ fot. Robert Suchy; Grupa Defence24.pl
Wojciech Pawlak, dyrektor NASK/ fot. Robert Suchy; Grupa Defence24.pl

"Dane są przerażające: 40 proc. ludzi nie ma dostępu do internetu. Natomiast internet staje się prawem, jak wolność, swoboda wyznania. To prawo, które pozwala nam funkcjonować. Zjednoczony internet musi mieć wymiar ogólnoświatowy, musi być powszechny" - stwierdza w rozmowie z CyberDefence24.pl Wojciech Pawlak, dyrektor NASK. 

W dniach 6-10 grudnia br. w Katowicach odbywa się Szczyt Cyfrowy ONZ, podczas którego przedstawiciele państw, politycy, aktywiści i eksperci dyskutują o najważniejszych tematach związanych z rozwojem internetu

W rozmowie z nami Wojciech Pawlak, dyrektor NASK, podczas IGF 2021 zwrócił uwagę na najważniejsze zagadnienia debaty. 

"To, co mnie uderza, to ciemna strona internetu: fake newsy, manipulacje, dezinformacja - te tematy lądują w agendzie bardzo wysoko" - ocenił. 

Dodał, że dane są przerażające: 40 proc. ludzi nie ma dostępu do internetu. "Natomiast internet staje się prawem, jak wolność, swoboda wyznania. To prawo, które pozwala nam funkcjonować. Zjednoczony internet musi mieć wymiar ogólnoświatowy, musi być powszechny" - podkreślił Wojciech Pawlak. 

Zapraszamy do obejrzenia wideo. 


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Komentarze