Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Ukraina tworzy nowe siły. Mają głosić prawdę wśród Rosjan

Autor. Dariya Slobodeniuk/Euromaidan Press (@EuromaidanPress)/Twitter

Armia IT Ukrainy tworzy „siły internetowe”, których zadaniem będzie m.in. informowanie rosyjskich obywateli o rzeczywistej sytuacji na wojnie. Zgodnie z zapowiedziami, każdy może zaangażować się w ich działanie. 

Reklama

Utworzenie „Internet Forces of Ukraine” to nowa inicjatywa armii IT tego kraju. Jej zadaniem będzie propagowanie faktów na temat wojny w tym kraju i agresji Kremla wśród rosyjskich użytkowników. Jednostka ma także zajmować się petycjami, dotyczącymi obrony Ukrainy. 

Reklama
Komunikat Armii IT Ukrainy ws. utworzenia sił internetowych.
Komunikat Armii IT Ukrainy ws. utworzenia sił internetowych.
Autor. IT Army of Ukraine/Telegram
Reklama

Przedstawiciele armii IT zachęcają do aktywnego włączania się w szeregi „sił internetowych”. Jak podkreślają: „każdy może wnieść swój wkład, nawet jeśli nie posiada wiedzy informatycznej”.  

Czytaj też

Przypomnijmy, że powstanie ukraińskiej armii IT ogłosił 26 lutego br. Mychajło Fedorow, wicepremier Ukrainy i minister transformacji cyfrowej tego kraju. Z założenia ma ona zrzeszać specjalistów z sektora cyber, w tym programistów.

Jak informowaliśmy, pierwszym zadaniem armii było przeprowadzenie ataków DDoS na witryny powiązane z rosyjskim rządem lub instytucjami tego kraju, w tym banków. Na czele listy celów znajdowały się strony koncernu Gazprom i Lukoil. Ponadto, Sbierbank, VTB, Gazprombank czy regulatora Roskomnadzor i prezydenta Putina.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama