Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Szef komunikacji i rzecznik NASK odchodzi ze stanowiska

Fot. Cyberdefence24
Fot. Cyberdefence24

Bartosz Loba, dyrektor pionu komunikacji społecznej i promocji w NASK, który pełnił także funkcję rzecznika, z dniem 16 marca odchodzi z Naukowej Akademickiej Sieci Komputerowej - dowiedział się portal CyberDefence24.pl.

Reklama

W ostatnich miesiącach łączył funkcję dyrektora pionu komunikacji społecznej i promocji oraz rzecznika. Odpowiadał wraz z zespołem za m.in. organizację Szczytu Cyfrowego ONZ organizowanego w Katowicach pod koniec 2021 roku oraz liczne inicjatywy, których celem była edukacja oraz poprawa bezpieczeństwa dzieci w sieci.

Reklama

Bartosz Loba pracował w NASK przez 9 ostatnich lat z roczną przerwą na administrację. Wcześniej był m.in. związany z ministerstwem nauki i szkolnictwa wyższego.

NASK jest państwowym instytutem badawczym nadzorowanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Powstał w 1991 roku z zespołu koordynacyjnego ds. rozwoju akademickich sieci komputerowych przy Uniwersytecie Warszawskim.

Reklama

Czytaj też

W ostatnim czasie miało miejsce więcej zmian w strukturach NASK-u: kilka dni temu prof. dr inż. Michał Karpowicz został powołany na stanowisko zastępcy dyrektora NASK i dyrektora ds. naukowych. Zastąpił prof. Ewę Niewiadomską-Szynkiewicz.

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama