Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Skradziono dane fanów NBA

NBA
Fot. Chensiyuan/Wikimedia Commons/CC4.0

W wyniku incydentu, polegającego na naruszeniu bezpieczeństwa systemów NBA, doszło do kradzieży danych osobowych kibiców. Organizacja wysłała specjalne komunikaty do użytkowników. 

NBA, czyli najsłynniejsza organizacja rozgrywek koszykarskich na świecie, skierowała do fanów e-maile, w których poinformowała ich o incydencie. Treść wiadomości zatytułowanej „Notice of Cybersecurity Incident" przytacza serwis Bleeping Computer.

W korespondencji wskazano, że doszło do naruszenia bezpieczeństwa systemów NBA. W efekcie doszło do kradzieży danych osobowych pewnej grupy kibiców. Ilu? Takiej informacji nie ujawniono. Niewiadomo również, jak duże grono fanów otrzymało wiadomość od organizacji. 

„Nieupoważniona osoba uzyskała dostęp do Twojego imienia, nazwiska oraz adresu e-mail, które były przechowywane przez zewnętrznego dostawcę" – cytuje treść e-maila Bleeping Computer. 

NBA deklaruje, że dane uwierzytelniające nie zostały naruszone, a obecnie trwa dochodzenie w sprawie incydentu. Zaangażowano specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa. 

Czytaj też

Ostrzeżenie przed cyberatakami

Władze organizacji ostrzegają równocześnie przed atakami phishingowymi lub innymi wrogimi działaniami (np. oszustwami), które mogą być prowadzone na bazie wykradzionych danych. 

„Istnieje zwiększone prawdopodobieństwa, że osoby, których sprawa dotyczy, mogą stać się celem" – stwierdzono w e-mialu. NBA apeluje o ostrożność i zwracanie uwagi na przychodzącą korespondencję i powiadomienia, ponieważ sprawcy mogą podszywać się pod organizację.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]

Komentarze