Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Polski olimpijczyk stracił konto i pieniądze. Prosi o pomoc

Marcin Chabowski
Fot. Marcin Chabowski/Facebook

Zhakowano konto na Facebooku polskiego lekkoatlety Marcina Chabowskiego i wykradziono pieniądze z jego karty połączonej z profilem. Sportowiec próbuje wszelkich sposóbów, aby odzyskać dostęp, lecz bezskutecznie. Prosi o pomoc fanów.

36-latek jest lekkoatletą, specjalizującym się w biegach długodystansowych, a także Żołnierzem Marynarki Wojennej RP. W swojej sportowej karierze wielokrotnie sięgał po mistrzostwo Polski oraz reprezentował nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

W ostatnim miesiącu aktywność Marcina Chabowskiego zmalała, co miało związek z... działaniem hakerów. "Obecnie próbuję odzyskać zhakowane konto na FB☹️" - poinformował fanów olimpijczyk na Instagramie.

Czytaj też

Włam na konto i kradzież pieniędzy

Jak przekazał, sytuacja nie napawa go optymizmem, ponieważ ktoś włamał się na jego prywatne konto. Publikowano z niego kontrowersyjne treści, co doprowadziło do nałożenia blokady przez platformę.

Co więcej, haker wykradł pieniądze z karty podpiętej do facebookowego konta sportowca.

"Skutkuje to tym, że obecnie w żaden sposób nie mogę się odwołać do Facebooka ani przez zablokowany profil, ani przez inne zaufane konto" - wyjaśnił Marcin Chabowski.

Dodał, że ze względu na fakt, iż ktoś przejął jego profil nie może także zarządzać swoją oficjalną stroną na Facebooku, którą - jak podkreślił - buduje od lat i która służy przede wszystkim do komunikacji z fanami.

Czytaj też

Po pomoc do fanów

36-latek podjął liczne próby skontaktowania się z administracją Facebooka, lecz bezskutecznie.

Jeżeli sytuacja nie zmieni się przez najbliższe dni, to prawdopodobnie stracę swój główny kanał komunikacji.
Marcin Chabowski, reprezentant Polski

W związku z tym lekkoatleta zwrócił się o pomoc do fanów za pomocą Instagrama.

"Może ktoś z Was borykał się z podobnym problemem i miałby dla mnie rozwiązanie z tej patowej sytuacji❓(...) Liczę na waszą kreatywność i podpowiedzi 😉" - czytamy we wpisie.

Czytaj też

Przypadek Magdaleny Fręch

Przypadek Marcina Chabowskiego nie jest jednym. Tego typu działania hakerów dotykają także innych użytkowników mediów społecznościowych, w tym Facebooka.

To także nic nowego wśród sportowców. Przykładem może być polska tenisitka Magdalena Fręch.

Jak informowaliśmy na naszym portalu, nieznani sprawcy włamali się na jej konto na Facebooku. Z profilu prowadzono transmisję na żywo z gry online.

Sportsmenka potwierdziła incydent na swoim InstaStory.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze