Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Poczta Polska: cyfrowe bezpieczeństwo to jeden z naszych priorytetów

Autor. Towfiqu barbhuiya/unsplash.com

Cyberbezpieczeństwo musi iść w parze z cyfryzacją. Korzystanie z internetu wymaga zachowania uwagi i ostrożności, ponieważ w każdej chwili możemy stać się celem cyberprzestępców. Warto mieć oczy szeroko otwarte i głowę na karku. Poczta Polska jest jedną z tych spółek, które dbają o bezpieczeństwo w sieci każdego dnia - na co dzień i od święta.

Reklama

Poczta Polska, jako Narodowy Operator Cyfrowy, jest jednym z partnerów obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, organizowanego przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Reklama

Jak informuje spółka, uroczyste obchody rozpoczną się od konferencji 8 lutego o godz. 17.00, która odbędzie się w formie zdalnej. "Wydarzenie będzie dostępne na stronie dbi.pl, a także na Facebooku i kanale YouTube Polskiego Centrum Programu Safer Internet – udział nie wymaga rejestracji" - wskazuje Poczta Polska.

To jednak nie koniec. Od 9 lutego do 3 marca odbędzie się cykl webinarów przeznaczonych dla rodziców i nauczycieli, a także lekcji online i spektakli dla dzieci.

Reklama

Czytaj też

Najciekawsze inicjatywy zostaną nagrodzone

"W obchody DBI (skrót od Dzień Bezpiecznego Internetu - red.) jak co roku aktywnie włączają się szkoły, biblioteki i inne placówki z całej Polski, a także – co najważniejsze – uczniowie, którzy zgłaszają i realizują własne pomysły dotyczące bezpiecznego, aktywnego i kreatywnego korzystania z internetu. Jak dotąd zgłoszono ponad 3000 inicjatyw, a ich liczba rośnie z dnia na dzień" - podkreśla Narodowy Operator Cyfrowy. Zgłoszenia można przesyłać do końca marca. Z mapą inicjatyw można się zapoznać na stronie: https://www.saferinternet.pl/dbi/mapa-inicjatyw-dbi.html.   Warto podkreślić, że zgłoszone inicjatywy biorą także udział w konkursie, w którym najciekawsze z nich zostaną nagrodzone. "Wśród nagród jest m.in. monitor interaktywny Samsung Flip, ufundowany przez firmę Samsung – za pierwsze miejsce, a także: telewizor, projektor i laptop dla trzech kolejnych inicjatyw, ufundowane przez Fundację Orange. Z kolei 30 wyróżnionych inicjatyw zostanie nagrodzonych pakietami książek autorstwa Łukasza Wojtasika: >>Sieciaki. Misja bezpieczny Internet<<, a także kolekcjonerskimi nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Pocztę Polską. Wybrana klasa, która wykorzysta w swojej inicjatywie ciekawe formy teatralne, otrzyma bilety na przedstawienie >>Wszechmocni w sieci<< na zaproszenie Partnera DBI – Teatru Kamienica" - informuje spółka.   

Czytaj też

Bezpieczeństwo klientów priorytetem

Przypomnijmy, że w październiku 2021 roku weszła w życie ustawa o doręczeniach elektronicznych. Zgdonie z jej zapisami Poczta Polska stanie się operatorem dla e-doręczeń, które będą cyfrowym odpowiednikiem obecnych listów poleconych. "Elektroniczna korespondencja z urzędami zacznie zastępować tradycyjną od lipca tego roku" - wskazuje spółka. 

"Cyfrowe bezpieczeństwo Klientów korzystających z usług Poczty Polskiej, to jeden z priorytetów Spółki. Kładziemy nacisk nie tylko na zabezpieczenie naszych systemów i infrastruktury teleinformatycznej, ale także na edukację Polaków, w jaki sposób mogą chronić się przed zagrożeniami w sieci" – zaznacza Daniel Witowski, rzecznik Poczty Polskiej. 

Czytaj też

Phishing

Narodowy Operator Cyfrowy zwraca uwagę, że odnotowuje wiele kampanii phishingowych, w ramach których cyberprzestępcy wykorzystują (podszywając się) markę Poczty Polskiej. Chcą w ten sposób wyłudzić dane osobowe oraz dostęp do kont bankowych.

W związku z realnym zagrożeniem ostrzega użytkowników przed klikaniem w nieznane linki otrzymywane w drogą mailową lub w SMS. Podejrzane wiadomości można zgłaszać na adres: [email protected].

Na podstawie informacji prasowej

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama