Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Niebezpieczeństwo dla graczy Call of Duty. Activision reaguje

Autor. Omid Armin/Unsplash

Activision ze względów bezpieczeństwa zawiesza usługi sieciowe w Call of Duty: Modern Warfare 2. Powodem jest złośliwe oprogramowanie.

Reklama

Pod koniec czerwca jeden z użytkowników gry Call of Duty: Modern Warfare 2 poinformował innych graczy o tym, że złośliwe oprogramowanie jest obecne w tzw. lobby trybu wieloosobowego, czyli miejscu, w którym gracze oczekują na daną rozgrywkę online.

Reklama

Jak czytamy na TechCrunch, „aplikacja wykorzystuje luki obecne w kodzie sieciowym gry, a to pozwala ominąć większość zabezpieczeń, które powinny chronić użytkowników przed wstrzyknięciem szkodliwego kodu .

„Po zainfekowaniu, oprogramowanie może zostać uruchomione na komputerach użytkowników, którzy dołączają do danej sesji" – czytamy dalej.

Reklama

Koniec Modern Warfare 2?

Activision poinformował na Twitterze, że w celach prewencyjnych zdecydował się wyłączyć grę w środowisku Steam.

Z uwagi na to, że z gry z 2009 roku korzysta już niewielu użytkowników online, możliwe że decyzja zostanie podjęta na stałe.

Czytaj też

Activision i Microsoft

O tytule jest ostatnio głośno także z innego powodu. Od kilku miesięcy jesteśmy świadkami próby zakupienia firmy Activision przez Microsoft. Amerykański gigant stopniowo odhacza kolejne punkty potrzebne do sfinalizowania transakcji i jest coraz bliżej celu, choć napotyka też na problemy. Jednym z nich jest blokada zakupu przez brytyjski organ antymonopolowy, o którym szerzej pisaliśmy w tym tekście.

Co warte odnotowania, wcześniej zarzewie sporu stanowiło też...Call of Duty. Wynikało to z obaw Sony, które wskazywało na to, że istnieje prawdopodobieństwo, że po fuzji, tytuł będzie dostępny jedynie na platformach Xbox (Microsoft).

Finalnie w połowie lipca Sony i Microsoft zawarły jednak umowę, dzięki której seria gier Call of Duty przez najbliższe 10 lat będzie dostępna na konsolach PlayStation.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:\*[email protected].\*

Reklama

Komentarze

    Reklama