Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Nieautoryzowane transakcje. Cyfrowy poradnik UOKiK i Rzecznika Finansowego

Fot. UOKiK/materiały prasowe

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wspólnie z Rzecznikiem Finansowym stworzyli poradnik, w którym odpowiadają na najczęściej zadawane pytania dotyczące nieautoryzowanych transakcji.

Reklama

Współpraca ma charakter edukacyjny i skierowana jest do szerokiego grona odbiorców. Na stronie finanse.uokik.gov.pl wszyscy zainteresowani będą mogli dowiedzieć się o tym, jakie zachowania mogą skutkować utratą pieniędzy, a także jakie są obowiązki dostawców usług płatniczych względem klientów. Pomocnym elementem ma być także wyjaśnienie pojęć, takich jak np. transakcje nieautoryzowane czy e-pułapki.

Reklama
Autor. UOKiK
Reklama

Czytaj też

Nie tylko profilaktyka

Co istotne, poradnik dotyczy nie tylko profilaktyki i tego, jak przeciwdziałać konkretnym zagrożeniem, ale - co ważne – przedstawia też, co powinniśmy zrobić w sytuacji, gdy dowiemy się, że ktoś wykradł już nasze dane i np. oszuści zdobyli dostępy do naszej karty płatniczej.  

Więcej informacji na stronie: finanse.uokik.gov.pl

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

/MG

Reklama

Komentarze

    Reklama