Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Minister Piotr Nowak: Chcemy przyciągnąć inwestycje związane z cyberbezpieczeństwem

Autor. Piotr Nowak/Twitter

„Transformacja cyfrowa tworzy firmy, które stają się bardziej wrażliwe, jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo. Na tym powinniśmy się skupić. Jako Polska chcemy przyciągnąć inwestycje związane z cyberbezpieczeństwem” – powiedział minister rozwoju i technologii Piotr Nowak na spotkaniu w siedzibie Google Polska.

Reklama

Amerykański Big Tech zainwestuje w Polsce 700 mln dolarów, czyli ok. 2,7 mld zł, m.in. w zakup budynków i kompleksu biurowego The Warsaw Hub.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Z tej okazji odbyło się wydarzenie Ambasady USA oraz Ministerstwa Rozwoju i Technologii pod hasłem Poland-US Technology Partnership: Addressing Challenges of Today and Tomorrow z udziałem ministra Piotra Nowaka oraz ambasadora Marka Brzezinskiego, którzy wzięli udział w moderowanej dyskusji.  „Moimi ulubionymi inwestycjami są inwestycje technologiczne. W Polsce interesuje nas wysoka technologia. Za rogiem stoją nowe technologie związane ze sztuczną inteligencją, komputery kwantowe, w których Europa jest do tyłu za USA i Azją – przyznał minister.

Czytaj też

Jak wskazał, podczas panelu z ambasadorem USA Piotr Nowak, przemysł 4.0. usprawnia, przyspiesza i ułatwia procesy i sprawia, że firmy są bardziej konkurencyjne, elastyczne i pozwalają pracownikom pracować za granicą, ale też stają się przez to bardziej wrażliwe pod kątem cyberbezpieczeństwa. „Jeśli zobaczymy w którym kierunku idzie świat, przemysł 4.0. to widzimy, że strategiczne bezpieczeństwo jest kluczowe. Powinniśmy rozwijać współpracę, na przykład z Google, ze względu na cyberbezpieczeństwo" - zauważył.

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama