Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Kraków: policjanci uratowali 37-latkę

policja polska samochody
Pojazdy Man TGE dla funkcjonariuszy Oddziałów Prewencji Policji.
Autor. Polska Policja 🇵🇱 (@PolskaPolicja)/X

37-latka z Krakowa miała zamiar popełnić samobójstwo, lecz w porę udzielono jej specjalistycznej pomocy. Ważną rolę odegrała tu cyberpolicja. 

Reklama

W czwartek (tj. 14 grudnia br.) w godzinach popołudniowych funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji (KWP) w Katowicach otrzymali anonimową wiadomość mailową, z której wynikało, że niezidentyfikowana osoba planuje popełnić samobójstwo. Jej treść wskazywała, że sprawa może dotyczyć mieszkanki Małopolski.

Reklama

Do akcji wkroczyli policjanci Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Krakowie, a także Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości (CBZC). Czynności podjęli również kryminalni z Tarnowa.

Czytaj też

Namierzono kobietę

Podjęte wysiłki doprowadziły do uzyskania szczegółowych informacji. „E-mail napisała 37-letnia mieszkanka KrakowaPolicjanci dzięki żmudnej pracy operacyjnej namierzyli miejsce przebywania kobiety na terenie miasta” – podaje małopolska Policja. 

Reklama

W efekcie zaangażowania organów ścigania w sobotę (tj. 16 grudnia) kobiecie udzielono niezbędnej pomocy.

Czytaj też

Młody mężczyzna

To kolejny przypadek, kiedy reakcja policji pozwoliła zapobiec tragedii. Na naszych łamach opisywaliśmy sytuację z 25-latkiem. Młody mężczyzna zamierzał popełnić samobójstwo, informując o swoich planach w mediach społecznościowych.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach podjęli działania na podstawie zawiadomienia, które napłynęło drogą mailową. Udało się ustalić dane mężczyzny, w tym jego lokalizację, po czym w trybie pilnym na miejsce udał patrol.

Czytaj też

Depresja. Nie wstydź się

Każda z wyżej opisanych historii potwierdza, jak ważna jest reakcjaNie bądźmy obojętni, gdy widzimy kogoś z problemami psychicznymi. Nieleczone stany depresyjne prowadzą do tragedii, dlatego tak ważna jest postawa osób trzecich. Warto zawiadomić odpowiednie organy i pomóc.

Jeśli sami borykamy się z tego typu problemami, nie wstydźmy się udać do specjalisty. Aby wyjść z kryzysu psychicznego, potrzebne jest wsparcie. Znajdziecie je poniżej:

  • Centrum wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym: 800 702 222
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111
  • Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych: 116 123

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama