Reklama

Armia i Służby

Kolejne uderzenie w pedofilów. Skuteczna akcja cyberpolicji

Policja zatrzymała kolejne osoby podejrzane o rozpowszechnianie materiałów pedofilskich.
Policja zatrzymała kolejne osoby podejrzane o rozpowszechnianie materiałów pedofilskich.
Autor. CBZC

Kolejne udana akcja Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Zatrzymano cztery osoby podejrzane o posiadanie i rozpowszechnianie materiałów przedstawiających seksualne wykorzystanie osób małoletnich.

Reklama

Policja znowu skutecznie uderzyła w sprawców przestępstw o podłożu seksualnym. Kilka dni po tym, jak funkcjonariusze Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w ramach ogólnopolskiej operacji „Carlos” zatrzymali 64 osoby i zabezpieczyli ponad 350 tys. plików z nielegalnymi treściami, aresztowano kolejne osoby.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Nowe zatrzymania

W piątek policjanci Wydziału CBZC w Rzeszowie poinformowali o zatrzymaniu czterech mężczyzn (w wieku od 19 do 43 lat). Są podejrzani o posiadanie i rozpowszechnianie pornografii o charakterze pedofilskim. Na dodatek jeden z podejrzanych jest oskarżony o nakłanianie osoby małoletniej (mającej mniej niż 15 lat) do wykonywania innej czynności seksualnej.

Podczas ostatniej akcji zabezpieczono 27 nośników danych. Wobec trzech podejrzanych mężczyzn zastosowano areszt tymczasowy. Podejrzanym grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]

Reklama

Komentarze

    Reklama