Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Hitler i wulgarne zdjęcia. Profil Janiny Ochojskiej zhakowany na Instagramie

To nie pierwszy przykład zhakowania znanej osoby publicznej
To nie pierwszy przykład zhakowania znanej osoby publicznej
Fot. Solen Feyissa/ Unsplash/ Domena publiczna; Twitter - Janina Ochojska / modyfikacje: CyberDefence24.pl

W czwartek doszło do zhakowania profilu Janiny Ochojskiej na Instagramie. Europosłanka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej potwierdziła, że konto padło ofiarą hakerów.

„Przepraszam za treści publikowane na moim Instagramie. Konto padło ofiarą hakerów” – napisała na Twitterze Janina Ochojska, tym samym potwierdzając doniesienia o zhakowaniu jej Instagrama. Dodała: „Dziękuję wszystkim, którzy piszą, dzwonią, żeby mnie powiadomić. Działamy!”.

Na profilu Ochojskiej na fotoplatformie społecznościowej należącej do Mety, haker opublikował między innymi zdjęcia Hitlera zawierające swastykę, a także materiały o charakterze pornograficznym. Chociaż posiadamy aktualne zrzuty ekranu, celowo nie umieszczamy ich w tym tekście.

Czytaj też

Więcej włamań na konta w mediach społecznościowych

To nie pierwsza osoba, która została zhakowana – w lipcu br. nieznani sprawcy włamali się na facebookowe konto polskiej tenisitki Magdaleny Fręch . Sportsmenka potwierdziła incydent we wpisie na InstaStory.

Natomiast w sierpniu br. zhakowano konto na Facebooku polskiego lekkoatlety Marcina Chabowskiego i wykradziono pieniądze z jego karty połączonej z profilem. Sportowiec próbował wszelkich sposóbów, aby odzyskać dostęp.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

/NB

Komentarze