Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Google Cloud Days – warsztaty i wykłady z cyberbezpieczeństwa w siedzibie Google

Google Cloud Days 2023
Google Cloud Days 2023
Autor. Google

Google Cloud Days to konferencja budowana na praktycznym podejściu do chmury. Jej organizatorem jest partner Google Cloud – firma FOTC.

Reklama

Patronat medialny

Reklama

Przez dwa dni warszawska siedziba Google (Warsaw HUB) stanie się miejscem wymiany myśli – dzielenia się wiedzą i najlepszymi praktykami na temat analityki danych, automatyzacji pracy w chmurze, optymalizacji kosztów oraz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa firmowych danych.

Znane marki dzielą się wiedzą o cyberbezpieczeństwie

Swoimi doświadczeniami podzielą się eksperci z takich firm jak: STS Gaming Group, Google Cloud, Allegro, Yubico czy Growbots.

Reklama

Konferencja została podzielona na dwa bloki tematyczne. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w ścieżce przeznaczonej dla przedsiębiorców oraz dla inżynierów.

Ścieżka przewidziana dla inżynierów pozwoli uczestnikom zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu zapobiegania cyberatakom w chmurze, zapewnienia cyfrowego bezpieczeństwa firmowych danych i urządzeń. Uczestnicy dowiedzą się też, jak wykorzystać Software Delivery Shield do poprawy bezpieczeństwa podczas tworzenia oprogramowania oraz co daje implementacja BeyondCorp w modelu Zero Trust.

Warsztaty dla przedsiębiorców i inżynierów w mniejszych grupach

Podczas Google Cloud Days nie zabraknie również zajęć praktycznych. Odbędą się one w formie kilkugodzinnych warsztatów, prowadzonych przez ekspertów z FOTC oraz Google Cloud.

Pierwszego dnia uczestnicy będą mieli okazję poznać aplikacje Google Workspace od strony biznesowej oraz przyjrzeć się ich najpopularniejszym funkcjom, przydatnym w codziennej pracy firm. Warsztat pozwoli im dowiedzieć się, jak aplikacje Google – od Gmaila przez Arkusze po Dysk – wspierają na co dzień pracę w rozproszonym zespole i pomagają znacząco zwiększyć wydajność członków zespołów. 

Drugi dzień warsztatów będzie obfitował w wiedzę techniczną.  Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak zwiększyć poziom bezpieczeństwa wdrożonych w firmie usług Google Cloud. Eksperci podzielą się cennymi wskazówkami na temat cyberbezpieczeństwa. Wraz z uczestnikami, krok po kroku, przejdą przez najważniejsze funkcje środowiska Google Cloud i pokażą na co zwrócić uwagę, aby dobrze zabezpieczyć firmowe dane.

Google Cloud Days 2023
Google Cloud Days 2023
Autor. Google

Pomoc dla dzieci dotkniętych cyberprzemocą

Kupując bilet na Google Cloud Days, uczestnicy nie tylko mają okazję bliżej poznać technologie chmurowe, ale też pomóc potrzebującym. 

Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Środki zostaną przeznaczone na profilaktykę cyberprzemocy wśród dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz zasilą projekt edukacyjny dla dzieci Sieciaki.pl.

Spodziewamy się, że dzięki zebranej kwocie, do ponad 1000 szkół podstawowych w Polsce trafią pakiety edukacyjne na temat cyberprzemocy. Na ich podstawie prowadzone będą zajęcia, w których udział weźmie około 50 000 dzieci.

Dołącz do naszego wydarzenia i razem z nami stwórz bezpieczną przestrzeń w Internecie. Dowiedz się więcej na temat biletów.

Co zyskasz biorąc udział w Google Cloud Days?

Biorąc udział w wydarzeniu Google Cloud Days dowiesz się:

  • Dlaczego dobrze stworzona hurtownia danych może pomóc w podejmowaniu decyzji popartych liczbami i w wyciąganiu rzetelnych, biznesowych wniosków.
  • Jak dobrać odpowiednie rozwiązania analityczne w firmie.
  • Jakie są najczęstsze problemy bezpieczeństwa w chmurze i w jaki sposób im zapobiegać.
  • Dlaczego każdy użytkownik i urządzenie firmowe, które ma dostęp do wrażliwych danych może stanowić potencjalne zagrożenie.
  • Jak zautomatyzować codzienną pracę w zespole rozproszonym z pomocą odpowiedniego sprzętu i aplikacji chmurowych.
  • Jak w szybki i skuteczny sposób optymalizować koszty wykorzystania chmurowych technologii.

Możliwość przetestowania sprzętu z Chrome OS

Google Cloud Days to nie tylko okazja do udziału w prelekcjach, warsztatach czy w networkingu, ale też możliwośćprzetestowania nowoczesnego sprzętu opartego na systemie Chrome OS. Podczas wydarzenia nasi partnerzy zaprezentują najnowsze zestawy do wideokonferencji Google Meet, klucze bezpieczeństwa czy chromebooki, z których aktualnie korzystają tysiące firm pracujących w modelu zdalnym lub hybrydowym.

Dowiedz się więcej na temat całego wydarzenia i sprawdź dostępność biletów. Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona.

Redakcja CyberDefence24.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Reklama

Komentarze

    Reklama