Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Bezpieczeństwo i prywatność na wyższym poziomie. Odpowiedzią sieć VPN

Autor. fot. Surfshark

VPN w ostatnich dniach zyskuje na popularności, szczególnie w kontekście rosyjskiej blokady usług mediów społecznościowych. Wirtualna sieć prywatna szyfruje nasz ruch internetowy i przesyła go przez serwer znajdujący się w innej lokalizacji. Przestawiamy nową technologię, która sprawi, że nasze połączenie będzie jeszcze bardziej bezpieczne.

Reklama

Cyfrowy mur - jaki coraz mocniej buduje wokół siebie Rosja i jaki od dawna postawiły już Chiny - sprawia, że użytkownicy, ale i firmy coraz częściej myślą o tym, aby zaproponować narzędzia do omijania państwowej cenzury, a z drugiej strony – w państwach demokratycznych – zapewnić sobie jak największą ochronę przed cyberzagrożeniami w internecie.

Reklama

Czytaj też

Reklama

VPN (ang. virtual private network), czyli „wirtualna sieć prywatna” ma zapewnić połączenie użytkowników z wybranym serwerem za pośrednictwem technologii, która umożliwia przejście „ruchu” przez jeden serwer, co rodzi pytania o bezpieczeństwo oraz o potencjalne problemy z przeciążeniem sieci czy też zmniejszeniem jej wydajności.

Na pytanie, po co używać VPN można odpowiedzieć bardzo prosto: po to, by zwiększyć ochronę przed cyberatakami oraz zapewnić sobie prywatność. VPN ukrywa adres IP, zapewnia bezpieczeństwo w czasie korzystania np. z publicznych sieci Wi-Fi. Szyfruje dane, pomaga zabezpieczyć informacje czy umożliwia dostęp do zablokowanych stron - tak jak to się dzieje we wspomnianych już Rosji czy Chinach.

Odpowiedzią na wyzwania współczesnego, cyfrowego świata ma być technologia Nexus firmy Surfshark. Ukryty ruch nie jest kierowany przez pojedynczy tunel VPN, a przez sieć serwerów, co ma zwiększyć prędkość połączenia i zapewnić stabilne działanie, przy założeniu jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Autor. fot. Surfshark

Na czym polega rozwiązanie?

Technologia Nexus firmy Surfshark oparta jest o programowalną sieć komputerową (ang. Software Defined Network - SDN), która łączy serwery w globalną sieć. Trzy funkcje: IP Rotator, IP Randomizer i Dynamic MultiHop zapewniają lepszą wydajność VPN, większą prędkość oraz stabilne połączenie.

Czytaj też

Na czym polega działanie wskazanych funkcji? IP Rotator zamienia adres IP raz na jakiś czas, bez potrzeby rozłączenia sieci VPN, co ma sprawić, że śledzenie aktywności użytkownika w internecie jest trudniejsze; IP Randomizer - ta funkcja nadaje nowy adres IP za każdym razem, gdy odwiedza się nową stronę internetową (funkcja będzie dostępna już wkrótce); Dynamic MultiHop - pozwala wybrać serwer początkowy oraz końcowy przez który zostanie przekierowany ruch użytkownika (funkcja będzie również wkrótce dostępna).

Autor. fot. Surfshark

Co warto podkreślić, technologia Nexus „widzi" tylko wzorce ruchu internetowego, nie śledzi aktywności w sieci użytkowników. Przy tym zapewnia zwiększoną prędkość ze względu na łączenie się z możliwie najlepszym serwerem, a także ochronę przed wyciekami pakietów danych i DNS.

Narzędzie Surshark Nexus oparte jest na programowalnej sieci komputerowej (ang. Software Defined Network - SDN); nie ma ograniczeń względem liczby urządzeń, jakie obsługuje: zapewnia blokadę reklam i uwierzytelnienie dwuskładnikowe. Możliwy jest zakup pakietu w cenie 57,50 zł miesięcznie; w pakiecie na dwa lata - w cenie 11,06 zł miesięcznie lub w pakiecie na rok - w cenie 17,72 zł miesięcznie.

Więcej informacji znajduje się na stronie: surfshark.com.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Surfshark.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Tomek72

    Pytanie nr 1 - czy redakcja defence24 / https://cyberdefence24.pl - dysponuje platformą BEZPIECZNEJ WYMIANY INFORMACJI? Pytanie nr 2 - czy polskie służby, oferują BEZPIECZEŃSTWO OBYWATELOM, którzy kontaktują się ze służbami ?

Reklama