Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Bank ING wprowadza klucze U2F dla swoich klientów

Autor. Flickr / R/DV/RS

ING Bank Śląski stanie się pierwszym bankiem w Polsce, który umożliwi klientom korzystanie ze sprzętowych kluczy zabezpieczających U2F. Czy w ślad za ING pójdą inne banki?

Reklama

Na przełomie II i III kwartału tego roku bank ING umożliwi swoim klientom wykorzystywanie klucza U2F do zabezpieczenia logowania na rachunek, informuje portal Cashless .

Reklama

Bank nie będzie dystrybuować kluczy, ale umożliwi klientom rejestrowanie ich osobistych kluczy do aplikacji Moje ING oraz Moje ING mobile. Klient posiadający taki klucz będzie proszony przez bank o użycie go podczas logowania do systemu.

Czym są klucze U2F?

W skrócie to specjalne klucze zabezpieczające w wyglądzie przypominające pendrive. Celem Universal 2 Factor jest  zapewnienie bezpieczeństwa w przypadku logowania np. do skrzynki mailowej czy serwisu wymagającego podania loginu i hasła. Posiadanie takiego klucza ma zapewniać ochronę, chociażby przed atakami phishingowymi. Szerzej na temat klucza i jego zastosowania pisaliśmy tutaj .

Reklama

Zachęcamy również Państwa do zapoznania się z odcinkiem "Prosto o Cyber", w którym szczegółowo opisujemy działanie klucza zabezpieczającego:

YouTube cover video
Prosto o Cyber - klucz bezpieczeństwa UTF

U2F dla polskich polityków

O stosowaniu kluczy U2F zrobiło się głośno na początku lutego br. To wtedy pisaliśmy o szkoleniach z cyberbezpieczeństwa dla polskich parlamentarzystów, samorządowców i urzędników .

W 2021 rząd zdecydował się na zakup kluczy zabezpieczających dla przedstawicieli środowiska politycznego w Polsce. Jak wskazywał w rozmowie z nami minister Janusz Cieszyński (Cyfryzacja KPRM) dystrybucję U2F rozpoczęto od ministerstw.

Przetarg na klucze U2F (ponad 20 tysięcy sztuk) został rozpisany przez NASK, i to ta jednostka będzie odpowiedzialna za przeprowadzenie szkoleń w zakresie korzystania z kluczy.

Czytaj też

/MG

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama