Reklama

Polityka i prawo

Cyberbezpieczeństwo wśród priorytetów programu modernizacji MON

  • Wizualizacja startu zmodernizowanej wersji rakiety Vulcan; Ilustracja: ULA / ulalaunch.com

Cyberbezpieczeństwo staje się jednym z priorytetów Programu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych. W MON przygotowywany jest program operacyjny „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni i wsparcie kryptologiczne”. Szczegóły poznamy w czerwcu br.

O planach zbrojeniowych Ministerstwa Obrony Narodowej usłyszeli posłowie podczas piątkowego posiedzenia podkomisji ds. polskiego przemysłu obronnego. Szef Inspektoratu Uzbrojenia MON gen. bryg. Adam Duda opowiadał o wiodących programach modernizacji sił zbrojnych. Obejmują one najistotniejsze zadania ujęte w programach operacyjnych MON. Modernizacja techniczna opiera się na realizacji zasadniczych 14 programów operacyjnych, z których wiodącym jest system obrony powietrznej.

Szef Inspektoratu Uzbrojenia na posiedzeniu komisji wspomniał także o piętnastym zadaniu - To nowy program operacyjny „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni i wsparcie kryptologiczne”. Jest w trakcie opracowania – oświadczył.

Wypowiedź gen. bryg. Adama Dudy oznacza, że cyberbezpieczeństwo znalazło się wśród najważniejszych zadań MON na najbliższe lata i jest jednym z priorytetów Programu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych.

Więcej szczegółów o programie „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni” poznamy już niebawem. Zgodnie z przyjętym harmonogramem zostanie on opracowany do 30 czerwca br.

Reklama

Komentarze

    Reklama