Awaria w Pentagonie. Wojskowi odcięci od korespondencji e-mail

26 października 2021, 07:06
nikolay-tchaouchev-ZXB6B8FkqwE-unsplash
Fot. Nikolay Tchaouchev/unsplash.com

Część przedstawicieli amerykańskiej armii nie mogła wysłać e-maili do Pentagonu, ani też nie otrzymywała wiadomości ze strony Departamentu Obrony USA. To efekt awarii, jaka dotknęła siły zbrojne tego kraju. Potwierdził ją w specjalnym oświadczeniu Bruce Anderson, rzecznik armii.

Defense Information Systems Agency (DISA), odpowiedzialna za całą infrastrukturę IT Pentagonu, wskazała, że po raz pierwszy o problemach z wojskowymi skrzynkami dowiedziała się w środę 20 października.

Rzecznik agencji podkreślił, że od razu podjęto działania, których celem było zlikwidowanie awarii. Trwała jednak kilka dni. Wielu użytkowników dzieliło się swoją frustracją w social mediach.

Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa

Problemy pojawiły się po przejściu z usług poczty DISA na pakiet Microsoft Office 365. Zwrot w stronę amerykańskiego koncernu ma przyczynić się do m.in. poprawy skuteczności operacyjnej czy też podnieść poziom cyberbezpieczeństwa.

Celem nowego rozwiązania jest zagwarantowanie bezpiecznych kanałów telekonferencji, korespondencji e-mail, funkcji czatu oraz umożliwić bezproblemowy dostęp do współdzielonych dysków.

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24