Reklama

Biznes i Finanse

Zwolnienia w LinkedIn i rezygnacja z chińskiego rynku

Autor. Fot. Esther Vargas/Flickr

LinkedIn ogłosił właśnie, że żegna ponad 700 pracowników. To nie wszystko. Zyskująca popularność platforma specjalizująca się w kontaktach zawodowo-biznesowych ogłosiła też, że wycofuje swój produkt z rynku w Chinach.

Reklama

Od kilku miesięcy pojawiają się informacje o kolejnych zwolnieniach dokonywanych przez firmy technologiczne. Na ich temat pisaliśmy wielokrotnie na łamach CyberDefence24 . O chęci dokonania redukcji 4 tysięcy etatów informowala niedawno Meta . Cięcia dotknęły też m.in. Google, które w styczniu zapowiadano zwolnienia nawet 12 tysięcy pracowników .

Reklama

Tym razem na pożegnanie części załogi zdecydowała się platforma należąca do Microsoftu od 2016 roku. Z informacji podanych przez TechCrunch wynika, że LinkedIn – bo o nim mowa – opuści w najbliższym czasie 700 pracowników. Firma informuje jednocześnie o tym, że jest gotowa do stworzenia około 250 nowych miejsc pracy (w zespołach operacyjnych).

Czytaj też

LinkedIn w Chinach

Decyzje kadrowe nie są jedynymi podejmowanymi przez właścicieli LinkedIn. Ogłosili też oni, że chińska wersja platformy - InCareer - 9 sierpnia tego roku zakończy swoją działalność w tym kraju. Jak powiedział Ryan Roslansky, dyrektor generalny LinkedIn, decyzja podyktowana była „napotkaniem na ostrą konkurencję i trudny klimat makroekonomiczny".

Reklama

InCareer został uruchomiony w Chinach w grudniu 2021 roku. Stało się to kilka miesięcy po tym, jak LinkedIn ogłosił zamknięcie swojej głównej usługi w Państwie Środka.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

/MG

Reklama

Komentarze

    Reklama