Reklama

Biznes i Finanse

Wskazali źródło afery mailowej. Zostali przejęci przez Google’a

Fot. Prashant/pixahive.com/CC0

Google oficjalnie ogłosił, że zakończono proces przejęcia firmy Mandiant. Jej specjaliści to uznani liderzy w zakresie analizy cyberzagrożeń i reagowania na incydenty. Jako pierwsi wskazali, że za aferę mailową odpowiadają białoruscy hakerzy.

W oficjalnym komunikacie Google przekazał, że Mandiant stanie się częścią Google Cloud i zachowa swój brand. Podkreślono, że obie marki od lat angażują się w budowanie i rozwijanie wiodących w branży zabezpieczeń.

„Mandiant (...) to sprawdzony ratownik w przypadku największych na świecie incydentów cyberbezpieczeństwa” – ocenił koncern z Mountain View.

Czytaj też

Tego jeszcze nie było

W komunikacie czytamy, że przejęcie pozwoli stworzyć „kompleksowy pakiet” w obszarze bezpieczeństwa z możliwościami, których jeszcze nie było.

„Przejęcie pozwoli nam na dostarczanie kompleksowego i najlepszego w swojej klasie rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa” – stwierdził Thomas Kurian, dyrektor generalny Google Cloud.

Google Cloud i Mandiant odmienią sposób, w jaki organizacje będą się chronić oraz wykrywać zagrożenia i reagować na incydenty.
Thomas Kurian, dyrektor generalny Google Cloud

Z kolei Kevin Mandia, dyrektor generalny Mandiant, podkreślił, że połączenie 18-letniego doświadczenia jego firmy z doświadczeniem Google Cloud stwarza możliwość dostarczenia skutecznych zabezpieczeń dla podmiotów narażonych na cyberzagrożenia.

Misją Mandiant jest to, aby każda organizacja była zabezpieczeona i była gotowa na incydenty.
Kevin Mandia, dyrektor generalny Mandiant

Czytaj też

Lepsza oferta

Jak informowaliśmy, Google wykupił firmę z branży cyberbezpieczeństwa za 5,4 mld dolarów. Nabyciem Mandianta zainteresowany był również Microsoft - jednak to koncern z Mountain View ostatecznie złożył wyższą ofertę.

Przypomnijmy , że eksperci, którzy dołączą do zespołu Google Cloud przeanalizowali m.in. aferę mailową w Polsce. Wskazali, że była ona częścią kampanii prowadzonej – ich zdaniem – przez hakerów powiązanych z białoruskim reżimem.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]

Komentarze