Reklama

Biznes i Finanse

Wielka Brytania stawia na cyberbezpieczeństwo

fot. pxhere.com
fot. pxhere.com

„Chcemy, aby Wielka Brytania była najlepszym miejscem na świecie do prowadzenia interesów online” – dlatego Brytyjczycy stawiają na cyberbezpieczeństwo małych firm. W ramach kampanii Cyber Aware National Cyber Security Center opracowało narzędzie do samooceny dla przedsiębiorców indywidualnych i mikroprzedsiębiorstw.

„Cyber ​​Action Plan” ma pomóc małym firmom chronić się przed rosnącymi zagrożeniami pochodzącymi z cyberprzestrzeni. Narzędzie mające służyć do samooceny bezpieczeństwa cybernetycznego i jest skierowane głównie do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oraz mikroprzedsiębiorców. Bezpłatna usługa online zapewni porady dotyczące oprogramowania Cyber ​​Aware dostosowane do indywidualnych potrzeb. 

Narzędzie powstaje nie bez przyczyny - ponad połowa firm w Wielkiej Brytanii przestawiła się na pracę zdalną od początku pandemii. Jednak, jak informuje NCSC, najnowsze badanie rządowe dotyczące naruszeń bezpieczeństwa cybernetycznego wykazało, że prawie połowa mikro i małych firm zgłosiła naruszenia w tym obszarze lub ataki w ciągu ostatniego roku. Zgodnie z danymi przekazanymi przez rządową agencję 46% z nich padło ofiarą hakerów cybernetycznych - w porównaniu z 31% w poprzednim roku.

„Chcemy, aby Wielka Brytania była najlepszym miejscem na świecie do prowadzenia interesów online, dlatego z zadowoleniem przyjmuję NCSC, która pomaga osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą i mikroprzedsiębiorstwom udzielając dostosowanych porad dotyczących obrony przed zagrożeniami cybernetycznymi” – stwierdził Matt Warman, minister infrastruktury cyfrowej.

Jak podkreślała Sarah Lyons, wicedyrektor NCSC małe firmy są siłą napędową brytyjskiej gospodarki, jednocześnie wskazała, że agencja jest świadoma, że mogą być celem cyberprzestępców, zwłaszcza gdy przenoszą więcej operacji do sfery online.

image

 

Reklama

Komentarze

    Reklama