Reklama

Biznes i Finanse

Wiceprezes ARP SA: Polska to miejsce inwestycji cyfrowych

Paweł Kolczyński, wiceprezes zarządu ARP SA / fot. Robert Suchy; Grupa Defence24
Paweł Kolczyński, wiceprezes zarządu ARP SA / fot. Robert Suchy; Grupa Defence24

”Jesteśmy krajem, który od 30 lat bardzo dynamicznie się rozwija, co gwarantuje optymalne warunki do inwestowania. Co najważniejsze, nasz kraj to bardzo wykwalifikowane kadry, doceniane przez inwestorów zagranicznych” - mówi w rozmowie z CyberDefence24.pl Paweł Kolczyński, wiceprezes zarządu ARP SA podczas Internet Governance Forum 2021. 

Paweł Kolczyński, wiceprezes zarządu ARP SA w rozmowie z CyberDefence24.pl podczas Internet Governance Forum 2021 uzasadnia, dlaczego Polska powinna być miejscem dla inwestycji zagranicznych. 

"Chcemy zaprezentować Polskę jako najlepsze miejsce do inwestowania: nie tylko w branżach stricte przemysłowych, ale również nowoczesnych technologii, branży cyfrowej, internetowej, informatycznej. Polska ma olbrzymi potencjał, doświadczenie w tym zakresie. Jesteśmy krajem, który od 30 lat bardzo dynamicznie się rozwija, co gwarantuje optymalne warunki do inwestowania. Co najważniejsze, nasz kraj to bardzo wykwalifikowane kadry, doceniane przez inwestorów zagranicznych." - stwierdza Paweł Kolczyński. 

Ważnym elementem, skłaniającym inwestorów do wybrania Polski jako miejsca biznesu ma być możliwość skorzystania z pomocy publicznej, nawet do 50 proc. wartości inwestycji. 

"Polska to również kadry - jesteśmy w stanie zapewnić we współpracy z inwestorem, że pozyska pracowników o jak najwyższych kwalifikacjach. Jesteśmy w stanie włączyć się w system kształcenia i tak zorganizować współpracę z lokalnymi instytucjami edukacyjnymi, aby element kadrowy był do pozyskania w jak najkrótszym czasie" - zaznacza wiceprezes ARP SA. 

Polska miejscem dla inwestycji zagranicznych

Spółka ARP SA wspólnie z Polską Agencją Inwestycji i Handlu prowadzi obecnie akcję: "Poland - the best place for digital investment", by zachęcić inwestorów do zakładania firm w naszym kraju.

Agnieszka Szweda, ekspertka Centrum Inwestycji Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w rozmowie z nami podkreśliła, że jesteśmy bardzo mocni w branżach fintech, medtech, coraz więcej mamy firm działających w obszarze sztucznej inteligencji. 

"W gamingu jesteśmy wiodącym krajem w Europie. Polska jest bardzo dobrym miejscem do lokowania inwestycji technologicznych. Największe firmy już tu są, doceniają innowacyjność i jakość polskich programistów" - zauważyła Agnieszka Szweda. 

Materiał powstał we współpracy z ARP SA. 


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

image
Fot. Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama