Reklama

Biznes i Finanse

W kinach sieci AMC widzowie zapłacą kryptowalutą

Fot.: AMC
Fot.: AMC

Popularna w USA sieć kinowa AMC Theatres zapowiedziała, że wprowadzi możliwość zakupu biletów za seanse w kryptowalutach. Nowa forma płatności ma wystartować do końca 2021 roku.

AMC Theatres to sieć kin wielosalowych (tzw. multipleksów) w Stanach Zjednoczonych należąca do koncernu medialnego AMC. Sieć jest obecnie drugim pod względem wielkości multipleksem w USA i jednym z pięciu, które nie zbankrutowały w latach recesji 2001-2002.

Kryptowalutą za bilety

Szef AMC Adam Aron ujawnił w mediach społecznościowych, że jego sieć kin będzie akceptować kryptowaluty Ethereum, Litecoin i Bitcoin.

Zapowiedź oznacza, że w przyszłości za bilety na seanse w AMC Theatres będzie można płacić cyfrową walutą. Aron nie podał na razie dokładnego terminu, w jakim nowa forma płatności wystartuje. Ogłosił jedynie, że stanie się to do końca 2021 r.

Kryptowaluty coraz popularniejsze

Polityka AMC wpisuje się w trend, zgodnie z którym coraz więcej firm wprowadza u siebie płatności w kryptowalutach.

Perspektywa korzystania z kryptowalut jest coraz lepsza biorąc pod uwagę, że takie usługi jak np. PayPal sprawiają, że posiadanie i korzystanie z wirtualnych pieniędzy jest stosunkowo łatwe.

Nowe środki płatnicze nie zmienią jednak niektórych praktycznych wyzwań. Opłaty transakcyjne nadal mogą być wysokie, a liczne formaty kryptowalut mają tendencję do zmienności kursów. Problemem jest więc nie tyle ryzyko dla AMC, co potencjalnie niski popyt.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

 

Komentarze