Reklama

Biznes i Finanse

Trzyminutowe nagrania wideo na TikToku

fot. Solen Feyissa / Flickr / CC BY-SA 2.0
fot. Solen Feyissa / Flickr / CC BY-SA 2.0

TikTok w odpowiedzi na potrzeby swoich twórców wprowadza możliwość nagrywania nawet trzyminutowych filmów. W ciągu najbliższych tygodni opcja ta zostanie wprowadzona dla wszystkich użytkowników.

Jak informuje platforma, wprowadzanie możliwości nagrania filmów o długości do trzech minut jest odpowiedzią na potrzeby twórców, którzy do tej pory często tworzyli wieloczęściowe video na TikToku.

"Dzięki dłuższym filmom będą oni mieli możliwość tworzenia nowych, rozszerzonych typów treści, z większą dowolnością ich długości. Gdy tylko opcja będzie dostępna, twórcy otrzymają powiadomienie, że dłuższe filmy są teraz częścią ich kreatywnego zestawu narzędzi na TikToku" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu platformy.

W ciągu jednej minuty na TikToku może wydarzyć się wiele - od musicali i szant śpiewanych przez tłumy, po przepisy na makaron z fetą, pokaz jazdy na rolkach i wiele innych. Teraz wprowadzamy możliwość tworzenia dłuższych filmów przez naszą globalną społeczność, torując drogę dla jeszcze bogatszych opowieści i rozrywki na TikToku.

Drew Kirchhoff, Product Manager, TikTok

Chińska aplikacja do tworzenia i publikowania krótkich filmów ma obecnie około 800 mln użytkowników na całym świecie. Platforma zmaga się z wieloma problemami z uwagi na swoje pochodzenie. 

Jak informowaliśmy na początku czerwca br., holenderska fundacja SOMI, reprezentująca 64 tys. rodziców, wystąpiła do sądu w Amsterdamie z żądaniem odszkodowania w wysokości 1 mld euro od TikToka. Zdaniem opiekunów platforma nie zapewnia wystarczającego bezpieczeństwa i ochrony prywatności dzieci. 

image

 

Reklama

Komentarze

    Reklama