Reklama

Biznes i Finanse

Rosja nałożyła na Google'a wielomilionową karę 

Fot. Mitchell Luo/unsplash.com
Fot. Mitchell Luo/unsplash.com

Moskiewski sąd nałożył w czwartek na Google’a grzywnę w wysokości 6 mln rubli (niemal 81 tys. USD) za odmowę usunięcia zakazanych treści. To kolejna kara, którą otrzymał amerykański gigant w tym kraju. 

W czwartek rozpatrywane były przez sąd dwa protokoły administracyjne dotyczące niezastosowania się do nakazu usunięcia zakazanych treści. Zaledwie dwa dni wcześniej Google został skazany za to samo wykroczenie na grzywnę stanowiącą równowartość ponad 190 tys. USD.

Urząd Roskomnadzor, państwowy regulator internetu w Rosji, zarzuca należącemu do Google'a serwisowi YouTube, że nie usunął około 5 tys. materiałów zawierających treści uznane w tym kraju za zakazane. Regulator oświadczył, że chodzi m.in. o materiały zawierające kłamliwe informacje na temat koronawirusa. Roskomnadzor określił YouTube jako lidera pod względem skali nieusuwanych, a zabronionych w Rosji treści internetowych.

Pod koniec lipca sąd ukarał Google'a grzywną w wysokości 3 mln rubli (41 tys. USD) za odmowę lokalizowania danych rosyjskich użytkowników na terenie Rosji. Za to samo wykroczenie karane są w Rosji portale społecznościowe - Twitter i Facebook.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Źródło:PAP

Komentarze