Reklama

Biznes i Finanse

Prowadzisz działalność gospodarczą? Nie zalogujesz się już do CEiDG

Fot. stevepb / Pixabay

Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie skorzystają już z portalu CEiDG - konta wszystkich przedsiębiorców zostały przeniesione na nowy rządowy portal pod adresem biznes.gov.pl - informuje Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Konta przedsiębiorców na nowy portal zostały przeniesione w połowie grudnia i będą dostępne w ramach usługi Konto Przedsiębiorcy. Ma ono łączyć  wszystkie usługi i sprawy urzędowe możliwe do załatwienia online w ramach jednego portalu. Stopniowo z poziomu Konta Przedsiębiorcy dostępne mają być również inne usługi e-administracji, obecnie funkcjonujące w ramach różnych stron internetowych.

Co na Koncie Przedsiębiorcy?

Według Ministerstwa Rozwoju i Technologii , na Koncie Przedsiębiorcy obecnie można załatwić ponad 300 różnych spraw urzędowych, np. założyć i zamknąć działalność gospodarczą, wprowadzić wszystkie zmiany do Ewidencji Działalności Gospodarczej, pobrać elektroniczne zaświadczenie o wpisie do CEiDG, a także zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach, potwierdzające status podatnika VAT czy zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami ZUS.

Na Koncie Przedsiębiorcy ma być również dostępna cała historia spraw urzędowych załatwianych w przeszłości przez danego przedsiębiorcę , usługa umożliwi też komunikację przez e-Doręczenia i zarządzanie korespondencją elektroniczną z urzędami.

Chcemy być także bliżej Państwa - czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać - zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.